Counter-Strike je v obrovském maléru! Hrozí, že vás kvůli hře sebere policie?!

Counter-Strie: Global Offensive
Counter-Strie: Global Offensive
Valve

reklama

Nevyhnutelné se pomalu stává skutečností! Nelegální hazard se skiny zbraní z populární střílečky Counter-Strike si konečně vzala do hledáčku justice Spojených států a pro Valve to znamená obrovský problém. Ve skutečnosti tak velký, že to může celou herní firmu do základů rozložit.

Problémem nejsou skiny samotné, ani mechanismy, umožňující prodej skinů koncovým zákazníkům, jádro pudla leží v celé řadě hazardních webů, které využívají skiny, popřípadě bedny či klíče jako platidlo pro hazardní hry, jako je například ruleta. Neschopnost Valve něčemu takovému čelit pak s největší pravděpodobností vyústí v soudní při, o které se bude mluvit ještě hodně dlouho.

Kromě toho, že Valve umožňuje obcházet zákon o hazardních hrách, který je ve Spojených státech vnímán velice striktně už jen kvůli obrovské popularitě casin, mají na triku i fakt, že se většina hazardních hráčů rekrutuje z lidí mladších 21 let. Takže bez ohledu na to, že Valve není provozovatelem žádných webů třetích stran, nese přímou odpovědnost za to, co se děje a teprve soud rozhodne o tom, jak závažné toto počínání je.

Scénářů je samozřejmě hned několik, ten nejoptimističtější by měl za následek zastavení obchodování se skiny, ten nejhorší by pak mohl znamenat mnohasetmilionové pokuty směrem k Valve a tvrdý dohled nad tím, co se se skiny děje poté, co opustí prostředí hry.

Na každý pád si dávejte pozor a příliš nespoléhejte na to, že ve vašich Karambitech schováváte peníze na důchod…

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!