FALLOUT a ti další: Vybrali jsme TOP 5 postapokalyptických her!

Aneb nejen Fallout stojí za opakované dohrání!
Milujeme postapokalyptické hry
Milujeme postapokalyptické hry

reklama

Nevíme, jak vy, ale my bychom jen velmi složitě hledali jiné hry, jež nás svou atmosférou zvládly vtáhnout do děje lépe než ty z prostředí stiženého předchozí globální katastrofou, po níž na Zemi přežili jen ti nejsilnější, nejpřizpůsobilejší a nejšťastnější. Proto přiznáváme, že postapokalyptické hry od nás prostě mají plusové body zajištěné tak nějak automaticky.

I mezi nimi však naleznete dobré kousky, ale také hry, kterých bychom se nedotkli ani klackem. A protože lidský život není tak dlouhý, abyste ho měli strávit špatnými hrami, sestavili jsme za vás žebříček těch pěti nejlepší postapo pařeb všech dob. Podle nás. Vzhůru do toho!

5. místo: Rage

Je zajímavé, že zrovna hra od Bethesda Softworks je dosud hráči tak nesmyslně přehlíženou. Právě Bethesda totiž momentálně drží kormidlo legendy postapo her – série Fallout. Nic naplat, hráči jsou občas těžko předvídatelní. Každopádně tuhle pařbu, která se atmosférou podobá spíše Mad Maxovi a pojetím zběsilého střílení spíše Doomovi (taky ho vyvíjel id Software), doporučujeme i dnes.

4. místo: Mad Max

Fanoušci postapo her museli v roce 2015 hýkat blahem. Nejenže se dočkali dlouho očekávaného Falloutu 4 a mohli si zajít do kina na skvělý nový díl Mad Maxe, oni si ho mohli dokonce i zahrát! A i hra se podle nás náramně povedla.

 

3. místo: The Last of Us

Bez přehánění téměř filmový zážitek pak přinesla hráčům fantastická akční adventura The Last of Us. Snad až nepříjemně dokonalá hra z roku 2013 měla jedinou nevýhodu – nikdy nevyšla na PC, což je neskutečná škoda. Pokud máte kamaráda s PlayStationem a touhle hrou v archivu, využijte toho.

 

2. místo: Série Stalker

Zejména dnes již trochu vousatý díl Shadow of Chernobyl z roku 2007 stále patří mezi naše oblíbené kousky na poli her odehrávajících se ve stínu katastrofy v tomto případě samozřejmé jaderné. Zběsilá FPS z roku 2007 i její prequel a sequel mají stále co nabídnout, tak se jich nebojte.

 

1. místo: Série Fallout

O některých věcech se nediskutuje. Jedním z takových axiomů je i neochvějná pozice jedničky postapo her pro celou sérii Fallout, především pak pro její první, druhý a čtvrtý díl. Šíře herního prostředí, variabilita vašich akcí a neskutečná atmosféra dělají z Fallouta nesmrtelnou legendu počítačového hraní.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!