Kdo je lepší: Jarda Jágr nebo GuardiaN?

A máme tady jednu kontroverzní srovnávačku...
Jeden je legendou sportu, druhý útočí na podobnou pozici v e-sportu...
Jeden je legendou sportu, druhý útočí na podobnou pozici v e-sportu...

Jeden z nejlepších hokejistů na světě aktuálně bojující v play-off nejtěžší hokejové ligy téhle planety NHL a proti němu jeden z nejlepších světových hráčů Counter-Strike, slovenský e-sportovec Ladislav "GuardiaN" Kovács, který nedávno se svým týmem Natus Vincere obsadil druhé místo na MLG Championship v americkém Columnusu a odnesl si se spoluhráči 150 000 dolarů. Dají se tyhle dvě osobnosti vůbec porovnat?

Pokud si myslíte, že srovnání obou těchto borců je přitažené za vlasy, vyvedeme vás z omylu! Tihle dva toho mají společného možná víc, než si myslíte. Oba totiž patří k naprosté špičce ve svém sportu. Jágr i přes svůj věk patří k nejlepším hráčům NHL, zatímco Kovács je jednou z klíčových postav jednoho z nejlepších Counter-Strike týmů na světě, ukrajinských Natus Vincere.

Jak Jágr, tak Kovács musí neustále dřít a trénovat, aby byli tam, kde jsou. A neznamená to jen si odbýt povinné tréninkové dávky se spoluhráči, ale přidat si k těmto tréninkům ještě něco navíc. Oba dva sportovci jsou zároveň velmi silné osobnosti. Jak Jágr, tak Kovács se snaží své vědomosti a herní znalosti předat mladším hráčům. U Jágra to je známá věc, u GuardiaNa vás o tom snad přesvědčí jeho krátký medailonek od Valve.

Konečně, oba dva sportovce pojí i láska k jejich sportu. Oba dva vynikají právě proto, že je to ohromně baví a jsou tak schopni ke své hře přidat i neutuchající nadšení a elán, kterým strhávají i ostatní k podobně dobrým výkonům. Jak ve sportu, tak v e-sportu totiž platí úplně stejná pravidla: abyste se dostali navrchol musíte tvrdě trénovat, být odhodlaní, motivovat spoluhráče, mít elán a nadšení a nikdy to nevzdat. A právě tyhle vlastnosti dělají z Jágra i GuardiaNa jedny z nejlepších sportovců ve svých disciplínách na světě.

A co si myslíte vy? Lze tyhle dva sportovce vůbec srovnávat? Myslíte si, že v e-sportu je k dosažení úspěchu potřeba stejné dřiny a odříkání jako v klasickém sportu? Dejte nám vědět v diskuzi, těšíme se na vaše názory!

Stanislav Mikeš

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama