Konec hazardu v Counter-Strike? Valve vyráží do boje proti casinům

Ucho džbánu se utrhlo...
CS:GO
CS:GO
Valve

reklama

Společnost Valve, známá díky Half-Life, Counter-Strike nebo digitálnímu obchodu Steam, zažívá krušné chvíle. Hrozí jí totiž žaloby kvůli tomu, že umožňuje vyvádění herních předmětů mimo Steam, čímž nepřímo podporuje nelegální sázky a hazard, kde se tyto předměty – zejména skiny zbraní – používají coby platidlo. Vtip je v tom, že skiny lze zpětně převést na peníze a o hazardu se tak nelze bavit pouze v symbolické rovině, nýbrž v rovině nominální.

Poheldem amerického práva je to samozřejmě obrovský problém a podobně je na tom i většina ostatních států. Hazard, provozovaný tímto způsobem, umožňuje hraní mladistvým a zároveň jsou kvůli obcházení loterijních zákonů státy kráceny na případné dani. Valve proto vyráží do boje proti obrovskému počtu hazardních stránek, které se objevují jako houby po dešti a využívají nástroje obchodu Steam pro transfer zmiňovaných předmětů. Snaha Valve je, aby tyto nástroje nemohly být využívány a skiny tak zůstaly pouze ve hře, případně na komunitním trhu, kde je lze zpeněžit legálně, ovšem za předpokladu, že nebudou ze hry vyváděny.

Tento krok lze chápat jako snahu Valve distancovat se od všech hazardních webů, s nimiž žádným způsobem nespolupracují a nevybírají žádné poplatky za zprostředkované sázky. Bohužel, tento krok pravděpodobně nebude stačit a jde pouze o snahu uhladit alespoň část problému, který s největší pravděpodobností tak jako tak povede k soudu. Od této chvíli tak začne Valve posílat upozornění všem webům, aby přestaly používat nástroje Steamu k těmto potřebám, případně zasáhnout dále a ukončení užívání si vynutit právní cestou.

Bude to stačit, nebo si hazardní stránky najdou vlastní cestu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!