THE SIMS zrušili dělení pohlaví na muže a ženy. Je to překonané, říkají tvůrci hry!

Vytvořte si třeba vlastní Conchitu Wurst a učiňte ji šťastnou.
The Sims vás už nenutí, abyste byli jenom žena nebo muž.
The Sims vás už nenutí, abyste byli jenom žena nebo muž.

reklama

Vypadá to, že kreativci z Maxis, dlouholetých tvůrců nesmrtelné herní mýdlové opery jménem The Sims, se po čtyřech dílech a celé řadě datadisků a dílčích updatů svého klenotu dostali na samotný okraj tvůrčí krize. Zdálo se, že zkusili už vše a že i my viděli v The Sims za ta léta snad již všechno možné.

Čím tedy ještě více než šestnáct let po vydání prvního dílu simulátoru lidských životů překvapit? Ne, tentokráte to nebude pět vzorků nových tapet, jedno nové povolání a lehce obroušená grafika. V Maxis se rozhodli do toho pořádně sáhnout!

Padne tak jedno velké klišé The Sims, a sice přísné dělení postav na ženské a mužské. Ano, v novém updatu The Sims 4 již můžete kombinovat vzhled, tón hlasu i všechny další osobnostní a vzhledové rysy zcela bez omezení. Ostatně právě takhle údajně vznikla i slavná Conchita Wurst.

Mimochodem, Maxis se k tomu kroku neodhodlal tak úplně sám od sebe. K updatu ho více méně dokopala LGBT komunita v čele s organizací GLAAD. Není na tom ale samozřejmě nic špatného a tak trochu skomírající sérii The Sims to třeba zvládne alespoň na chvíli trochu oživit. Ačkoli půjde o efekt spíše krátkodobý...

Ondřej Najman
eSuba.eu

reklama

reklama