Tohle musí vědět vaše rodiče! Videohry zvyšují intelekt a předpoklady k práci

Hry spasí svět, nebo tak nějak...
Hráči
Hráči
aerchiv Prima

reklama

Už dlouhou dobu se vede spor o tom, jestli mají videohry dopad na jejich hráče, případně jaké dopady to jsou. A stejně tak, jako se najdou studie, na základě jejichž výsledků byste měli omezit hraní na nejnižší míru, najdou se studie, které tvrdí opak.

Podle té od vědců z Descartovy univerzity v Paříži by měli všichni školou povinní hráči hrát a těžit z pozitivních dopadů. Jsou jimi zvýšený intelekt a rozvoj předpokladů k budoucímu zaměstnání, což jsou faktory, které se u nehráčů nerozvíjí tak rychle. Jedna z výzkumnic Katherine M. Keyes tvrdí, že hraní navíc rozvíjí, nikoliv upozaďuje sociální začlenění a hráči se rychleji stávají členy školních komunit a kroužků.

Notorický hráč...

Mladí Češi jsou deformovaní. Ničí je hlavně počítačové hry a pornografie, tvrdí psycholog

Řečí čísel pak získali hráči téměř jednou tak lepší skóre při měření intelektu a způsobilosti ke studiu na střední škole, což je rozdíl, který i vás možná zaskočil. Na druhou stranu ale Keyes dodává, že by se nic nemělo přehánět a kontrola nad tím, kolik hodin tráví ratolest u počítače, je stále nedílnou součástí rodičovství a výchovy.

reklama

reklama