TOP 5: Vybrali jsme nejlepší hry za rok 2015

Po největších přešlapech konečně k těm nejlepším hrám!
Nejlepší hry roku 2015
Nejlepší hry roku 2015

reklama

Jakékoliv žebříčky, které nemají svůj základ ve statistice nebo čemkoliv, co se dá skutečně měřit, bývají ošemetné. Dopředu už proto upozorňujeme, že následující výběr pěti nejlepších her v tomto roce není snahou přesvědčit vás, že zrovna tyhle hry a žádné jiné zasluhují čestné místo v tomto žebříčku nebo že by našly patent na genialtu. Respektujeme názory ostatních a budeme rádi, pokud se s námi podělíte o vaše tipy a pomůžete tak ostatním hráčům odhalit zapomenuté, nebo ne tak známé klenoty. Letos jich bylo požehnaně!

1) Until Dawn

Málokdo o hře Until Dawn ví, že jsme se ji měli dočkat už na předchozí generaci konzole PlayStation. Měla totiž propagovat pohybové ovládání Move, ale nakonec z nápadu sešlo. Hra se objevila až letos, na PS4, včetně drobných pomrknutí směrem k ovládání pohybem, ovšem pouze skrze gamepad. Všechno ostatní ale bylo tak nečekaně povedené, že se o Unitl Dawn mluvilo celý měsíc. Vynikající grafika na hranici skutečného filmu, možnosti voleb a odlišná vyústění krizových situací a správným způsobem nadnesený příběh o partičce kamarádů, které v okolí horské chaty nahání vražedný maniak. Pro majitele PS4 je tohle naprostá povinnost.

Until Dawn
Autor: Sony Until Dawn

2) Rise of the Tomb Raider

Pokračování restartované série Tomb Raider zasluhuje právem naše uznání. Vývojářům z Crystal Dynamics se totiž znovu podařilo vykreslit jednu z nejznámějších herních hrdinek natolik realisticky, že se o ní budete opravdu bát. Příběh sice tak skvostný není, ale herní mechanismy, možnosti, výprava a grafický styl vás ohromí. Samozřejmě za předpokladu, že dáváte palec nahoru open-worldovým hrám a nevadí vám mezi bojem a prozkoumáváním také trochu craftit.

Rise of the Tomb Raider
Autor: Crystal Dynamics Rise of the Tomb Raider

3) Fallout 4

Návrat legendy – tak by se dal popsat čtvrtý díl série Fallout, který to ale u hráčů rozhodně lehké neměl. Hra je pořád ještě do určité míry rozbitá, ale vývojáři z Bethesdy opravují, co se dá, do práce vstoupila také skupina modařů a společnými silami se z Fallout 4 pomalu vybrušuje klenot. Příběh má jednoduchou zápletku, ale dostatečně dlouhá ramena vyprávění, že se v nich nejednou ztratíte. Prostředí a ikonické zbraně jsou pak jen třešničkou na dortu. A nakonec, kdo by si nechtěl zahrát post-apo Minecraft? ;)

Fallout 4
Autor: Bethesda Fallout 4

4) Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Velké hry pravidelně doprovází obrovský hype, jen málo z nich ale dokáže obrovskému očekávání čelit s takovou noblesou, jako se to povedlo pátému Metal Gear Solid. Hra je jednoduše skvělá, skrytý poklad ale vykoupou převážně jen fanoušci a hráči předchozích dílů. Nic tady totiž není černobíle, skoro všechno, co se před vámi děje, má nějaký odkaz na již známé skutečnosti anebo hýbe s událostmi, které teprve přijdou. Na každý pád se jedná o skvělé zakončení nejen příběhu Metal Gear Solid, ale také působení Hidea Kojimy v Konami.

Metal Gear Solid V
Autor: Konami Metal Gear Solid V

5) Zaklínač 3: Divoký hon

Asi bychom neměli smysly pohromadě, pokud bychom v tomhle žebříčku zapomněli na Zaklínače. Dílo spisovatele Andrzeje Sapkowského je u nás dobře známé a v kombinaci s láskyplným přístupem vývojářů z CD Projekt RED vzniklo i napotřetí něco úžasného. Zaklínač 3 je esencí čiré radosti z hraní, reklamou na výpravná RPG a v kombinaci se slovanskými rysy v architektuře i charakterech postav tvoří hodně výbušnou kombinaci. Pokud jste nehráli ani jeden díl, na všechno zapomeňte, skočte do víru slev a s touhle hrou se na měsíc zavřete v pokoji, nebudete litovat.

Zaklínač 3: Divoký hon
Autor: CD Projekt RED Zaklínač 3: Divoký hon

reklama

reklama