Tvůrce legend Quake a Doom chystá revoluční hru! Dostal jsem geniální nápad, říká

John Romero by měl začít méně mluvit a více makat.
John Romero už zase slibuje revoluci...
John Romero už zase slibuje revoluci...

reklama

V historii vývoje akčních FPS her byste našli jen málo větších legend. Osmačtyřicetiletý excentrický Američan John Romero stál u budování základů celého žánru, když zejména díky němu spatřily světlo světa herní klenoty jako Wolfenstein 3D, Hexen anebo Quake či fenomén jménem Doom.

Jasně, Romero má za sebou i několik propadáků, kterým vévodí památná Daikatana, což byla mnoho let očekávaná akční pecka, která nakonec byla čímkoliv jiným jen ne právě tou akční peckou. Dodnes jde o jeden z největších failů herní historie a projekt, kde řadu odvážných nápadů zabila hromada nedodělků a bugů.

I tak se ale jen málokdo stále těší takové úctě jako právě John Romero. Snad proto vzbudilo velký ohlas, když již v roce 2014 prozradil, že maká na zbrusu nové hře. Od té doby bylo však ticho po pěšině a ve vzduchu zůstávala viset jeho velká slova, jež už málem zavál prach času.

Teď se však zdá, že se konečně hnuly ledy. Romero na nedávném curyšském herním veletrhu prozradil, že netypická střílečka je stále ve vývoji. A prý budeme mít co dočinění s novým historii přepisujícím kouskem: „Nechci o tom zatím prozrazovat víc, ale jsem naprosto přesvědčený, že myšlenka té hry je naprosto skvělá. Bude to opravdu něco totálně unikátního!“

Inu, v hypování her neměl John Romero nikdy konkurenci. Co myslíte, trefí se tentokrát do černého?

Ondřej Najman
eSuba.eu

reklama

reklama