VIDEO: Microsoft se chystá rozdrtit PlayStation! Tenhle nový Xbox má být revolucí v domácí zábavě!

Microsoft vyložil karty na stůl a ani to nebolelo!
Xbox One S a Project Scorpio
Xbox One S a Project Scorpio
Microsoft

reklama

Kromě her se na E3 pravidelně probírají také samotné konzole - nové ovladače, nová příslušenství a tenhle rok - úplně nové revize. Už dopředu bylo jisté, že Sony svoji vylepšenou PS4 neukáže (odhalení si schovává na říjen), nicméně Microsoft uchopil toto téma mnohem konkrétněji a rozhodně zaskočil i ty, kteří s odhalením vylepšeného Xbox One dopředu počítali.

Tak tedy - výkonnější a menší Xbox One nese označení "S" a začne se prodávat už v srpnu! Je pravděpodobné, že by se k nám měla novinka dostat bez zpoždění, určitě ale pro místní trh nebude platit příznivá cena 299 dolarů (tedy nějakých 7000 Kč) za variantu s 500GB diskem. K dispozici bude i dražší verze (349 dolarů) s 2TB diskem, ale ta je podle dosavadních slov plánovaná jako limitovaná a s největší pravděpodobností se velice rychle rozprodá.

Co se týče změn, které s sebou Xbox One S přinese, pak jde samozřejmě v první řadě o redukci velikosti o 40 procnet, zabudování napájení přímo do těla konzole a navýšení výkonu. Podle Microsoftu bude Xbox One S podporovat 4K zobrazení, což ale automaticky neznamená, že hry v tomto rozlišení poběží. Informace se mnohem více týká sledování televizních služeb, i přesto by ale hráči měli nárůst výkonu pocítit. To ovšem není to jediné.

Budoucnost má jméno Scorpio

Abyste neřekli, že titulek by byl v tomto případě zavádějící, prezentace budoucích plánů ohledně samotné konzole neskončila. Na závěr tiskové konference totiž Microsoft odhalil svoji vizi skutečně nové konzole, pro který ještě hledá název, a tak ji označuje jako Project Scorpio. To je vcelku běžná praxe a samozřejmě nechyběly vágní informace o tom, kterak konzole bude nejvýkonnější v historii apod. Není v tuto chvíli podstatné, co přesně nový Xbox dokáže, mnohem důležitější je to, že zahájení prodeje naplánoval Microsoft už na Vánoce 2017! I proto ostatně panují dohady, že poprvé v historii konzolí zažijeme stejnou situaci, jaká se děje na poli mobilních telefonů. Předchozí verze nebude odstřižena, jen nenabídne tolik výkonu a komfortu, jako nejvyšší model. Těšíme se!

reklama

reklama