VIDEO: Na jaké platformě vypadá DOOM nejlépe? Válka mezi hráči nemá konce…

DOOM
DOOM
id Software

reklama

V roce 1993, kdy vyšel první díl kultovní střílečky DOOM, se museli hráči obejít s rozlišením 320x200 pixelů a spolehnout se na maximálně 35 snímků za vteřinu. O 23 let později se vedou hádky, jestli je lepší verze pro PC nebo konzole, na což mají odpověď odborníci z YouTube kanálu Candyland.

Již tradičně přichystali velmi podrobné srovnání všech tří verzí, na které DOOM vyšel, a výsledky zřejmě nikoho nepřekvapí. Díky možnosti využít mnohem výkonnější hardware počítačů, vypadá hra na PC opravdu skvěle, má nejvyšší rozlišení textur a drží si nejstabilnější frekvenci snímků. Ten neurputnější názorový boj proto probíhá mezi tábory příznivců Xbox One a PlayStation 4.

A víte co, výsledek je hodně těsný! Ne však proto, že by Xbox One zázračně získal tolik potřebný výkon, který v podobných videích v porovnání s PS4 chybí, poklona míří k vývojářům. Použití nového id Tech 6 enginu totiž hře dovoluje měnit své vlastní rozlišení za letu, díky čemuž je vždy zaručena rovnováha mezi obrazovou kvalitou a plynulostí. Je proto příjemným překvapením, že konzolové verze stále vypadají obstojně (zejména uvědomíte-li si, jak málo obě konzole stojí) a pořád se skvěle hrají.

Co říkáte?

reklama

reklama