VIDEO: Nejkrutější zbraň všech dob vyrobená z Lega? Mrkněte se na desetikilového macka a uvěříte!

Někdo rád skládá puzzle nebo baráčky v Minecraftu, někdo zase tráví čas tím, že z Lega staví pořádné kvéry – jako třeba ikonické BFG 9000 z Doomu.
BFG 9000 - pod zkratkou se skrývá ultimátní název Big Fucking Gun
BFG 9000 - pod zkratkou se skrývá ultimátní název Big Fucking Gun
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Youtuberský kanál ZaziNombies LEGO Creations se zabývá, jak název napovídá, stavbou Lego replik herních předmětů, a to zejména zbraní z nejrůznějších her. Je celkem s podivem, že k jedné z těch nejikoničtějších se dostali až po téměř pěti letech svého působení. Pokud ještě pamatujete vytáčené připojení, kdy vás matka okřikovala, že telefon divně píská a chrchlá a Pergnerku z Esa, jistě není třeba BFG 9000 představovat.

Masivní mimozemská zbraň z Doomu, jejíž zkratka znamená lakonické „big fucking gun“, zeleným bleskem sežehla vše, co před vámi na obrazovce stálo a rychle stala miláčkem všech FPS pařanů. Odkazy na ni a její ‚hravou‘ zkratku lze nalézt v mnoha dalších hrách a nechyběla ani ve filmovém zpracování.

Její LEGO verze je složena z více než 5000 kostiček a její tvůrci se museli spoléhat na detaily z více než 20 let staré grafiky! Přesto působí velmi impozantně a váží téměř 10kg – prý více než všechny ostatní dosavadní zbraně, které složili.

Kdo by nechtěl takovou hračku doma, kdyby náhodou přišla invaze démonů z pekla?

Lukáš Volf
eSuba.eu

Reklama
Reklama