ZAKLÍNAČ 3 je oficiálně nejlepší hra všech dob! Drží rekord, který těžko někdo překoná!

Blahopřejeme do Polska a nemůžeme se dočkat chystaného druhého přídavku Krev a víno.
Zaklínač 3 je nejoceňovanějším titulem v historii herního průmyslu
Zaklínač 3 je nejoceňovanějším titulem v historii herního průmyslu

Velkolepá herní fantasy Zaklínač 3: Divoký hon se může směle prohlašovat za nejlepší hru všech dob. Když včera získal nejvyšší ocenění na prestižních Game Developers Choice Awards, zaoukrouhlil svůj počet získaných GOTY (Hra roku) na magické číslo 251, což je nový videoherní rekord. Překonal tak postapokalyptickou Last of Us, která jich nasbírala 249. Zaklínač má přitom šanci jich ještě několik posbírat a vybudovat si na čele náskok.

Zaklínačův triumf je obdivuhodný hned z několika důvodů. Ceny za hru roku nerozdávají zdaleka jen videoherní recenzenti, ale často jsou výsledkem hlasování samotných hráčů. Zaklínač jako videoherní série je navíc i jasným sběratelem v odborných a technických kategoriích - podle údajů blogu Gotypicks posbíral v minulém roce neuvěřitelných 429 sošek.

Podívejte se na sedm tváří Geralta z Rivie

7 kandidátů na roli filmového Zaklínače! Kdo by měl být Geraltem z Rivie?

Úspěch Zaklínače se přenesl i do prodejních čísel, když před několika dny překonal hranici 20 milionů prodaných kopií, což potěší o to více, že se jedná o hru polského "nezávislého" studia CD Project Red, jež nespadá pod žádnou velkou videoherní korporaci.

Je vidět, že i ve střední a východní Evropě může vzniknout titul se světovým věhlasem. Je třeba připomenout, že Zaklínač 3 byl od začátku nebojácně ambiciózní titul, jehož rozpočet se nakonec zastavil na 81 milionech dolarů.

Nezbývá, než se těšit na jejich další chystaný projekt, kterým je sci-fi RPG Cyberpunk 2077, které má být podle slov vývojářů ještě daleko větší a ambicióznější než třetí Zaklínač. Vypadá to, že na trumfnutí Geralta z Rivie si momentálně může troufnout jen polský kybernetický zabiják.

Mezi vyučujícími nechybí legendární Vesemir

VIDEO: Chcete se stát Zaklínačem? Nakoukněte do první skutečné zaklínačské školy v Polsku

reklama