5 nejděsivějších filmů a seriálů s experimenty na lidech

Člověk člověku laboratorní krysou!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Extant - upoutávka

reklama

Nový sci-fi seriál Extant s Halle Berry pokračuje ve středu ve 20.15 svou druhou epizodou. Po mimozemsky znějící premise začíná být jasné, že tu spíše než ufounci činí pokusy na lidech... jiní lidé? Mengeleovská premisa umí řádně vyvolat mrazení v zádech, mnoho filmů a seriálů si ji však za svou nebere. Našli jsme ovšem patero výjimek.

Extant

Nový sci-fi seriál Extant běží na COOLu každou středu ve 20.15. Ve 2. sérii je i Jeffrey Dean Morgan!

5) Akta X

Kdo se při sledování Akt X jako malý nebál, že ho unesou mimozemšťani, ten jako by nebyl. Jenže ještě krutějším aspektem v tomhle seroši nebyli ufouni, nýbrž lidi – že se k nám emzáci chovají jako ke zvířatům, to by jeden chápal, ale když totéž pramení od mužů v černém, je to teprve matroš pro spontánní přechod doby ledové po divákových zádech. Výsledkem podobných dějových zákrut pak bylo odhalení těl hybridů v zasypaném vlakovém vagónu, ale i aktuální oživení Akt X, v nichž se ukázalo, že ufouni jsou ve všem vlastně nevinně – a plány na ovládnutí světa spřádají jenom konspirátoři kolem Kuřáka!

Akta X
Autor: FOX Akta X

4) Scanners

Pokusy na lidech samozřejmě není nutno natočit jenom ve stylu mrazivého hororového thrilleru, ale také jako absurdní hororovou grotesku. Jde o subžánr, který neumí nikdo tak dobře jako David Cronenberg, mimo jiné také režisér Mouchy. Ve Scanners, filmu proslaveném gifem vybuchující hlavy, tak konspiraci řídí farmaceutická společnost (!) dávající těhotným ženám lék proti nevolnosti (!!), jehož skutečným účinkem je vytvoření generace schopné psionických dovedností (!!!), to celé s cílem ovládnout svět (!!!!).

Scanners
Autor: Avco Embassy Pictures Scanners

3)  Kostka

Na generické rýpání se v pokusných subjektech na nemocničním stole bychom nejspíše našli pěkných pár dalších filmů, ale jenom tvůrci Kostky si s pokusy na lidech dali skutečně záležet! Tohle legendární, dnes již pozapomenuté kanadské sci-fi (bude prý remake) představilo šestici lidských subjektů různé specializace, kteří se všichni probudí uvnitř "kostky" – superstavby obsahující sérii identických krychlových místností, v nichž je k nalezení (a překonání/umření) vždy jedna svérázná past. Jak to už ale chodí, skutečné riziko se skrývalo v jejich srdcích, respektive v neshodách, jež postupně vybublaly na povrch...

Kostka
Autor: Trimark Pictures Kostka

2) The Outer Limits

Jak původní, v 60. letech vysílaná verze The Outer Limits, tak i modernější Krajní meze (ruku v ruce s konkurenčním The Twilight Zone) obsahovaly celé myriády dílů o pokusech na lidech. Dáno to samozřejmě bylo jejich antalogickou formou – i když všem postavám na konci dílu narostla chapadla a brzy poté skončily na krchově, ničemu to nevadilo. V dalším díle se jel jiný povídkový příběh s jinými postavami. Klasickým příkladem jest díl A Feasibility Study, v němž je obyčejná americká vesnice teleportována na nehostinný svět, aby ufounci zjistili, jak se lidé přizpůsobí mimozemskému světu, na nějž bude lidstvo po zotročení zavlečeno.

The Outer Limits
Autor: ABC The Outer Limits

1) Orphan Black

Jen těžko by se ale hledal lepší zástupce seriálových pokusů na lidech než Orphan Black. V hlavní roli tu totiž najdeme delikátní Tatianu Maslany – a to mnohokrát! Orphan Black pojednává o sérii dospělých žen, které různými způsoby zjistí, že jsou klony. Dílem tak seriál odhaluje dekády let starou klonovací konspiraci, dílem vzájemné vztahy postav velmi různých charakterů donucených spolupracovat na řešení záhady. Tím nejpodstatnějším dílem tu ale Tatiana Maslany předvádí doslovný herecký koncert, když (mnohdy za několik postav v jediné scéně!) přesvědčivě sehrává jak mámu z domácnosti, tak vysokoškolskou intoušku anebo ulicí strhanou podvodnici. Jestli takhle vypadá produkt pokusů na lidech, prosím, jen dále do toho, páni vědci!

Orphan Black
Autor: BBC America Orphan Black

Extant pokračuje druhým dílem ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!