Tohle je 5 nejšílenějších filmů s mimozemšťany! Viděli jste je všechny?

Ufouni musejí být šílení.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Extant II (8) - upoutávka

reklama

Extant se ve středu ve 20.15 na Prima COOL přiblíží ke svému finále, a již nyní je tenhle sci-fi seroš zcela odlišný, než jaký byl na svém počátku. Někdo by možná mohl i říct, že má story o kolečko více – na důkaz toho, že to však nemusí být špatně, jsme vzpomněli na jiné případy výskytu pološílených mimozemšťanů ve filmu.

05) Útok na věžák

Zatímco ve většině filmů si ufouni brousí zuby na Bílý dům a posekání Manhattanu, v Útoku na věžák se namísto toho osamocená mimozemská stvůra střetne s obyvateli chudinského sídliště kdesi na okraji Londýna. Výsledek je typicky britsky absurdní a balancuje na pomezí kdesi mezi typickou žánrovkou o mimozemských monstrech a parodií sebe sama. Tak, jak to máme rádi.

Útok na věžák
Autor: Screen Gems Útok na věžák

04) Plán 9 z vnějšího vesmíru

Existují filmy, které jsou divné záměrně – kultovně špatný Plán 9 byl však špatný zcela nezáměrně. Ambiciózní sci-fi s vcelku chytrou mírovou myšlenkou totiž realizoval patlalský režisér Ed Wood. Neměl přitom jak umělecké cítění, tak ani jakýkoliv rozpočet. Výsledkem jsou scény, v nichž mimozemšťany vyrábění zombíci působí jako divně nalíčení herci a létající talíře jsou zjevně malé hračky létající před plátnem.

Plán 9 z vnějšího vesmíru
Autor: Valiant Pictures Plán 9 z vnějšího vesmíru

03) Critters

Namísto mimozemské invaze v Critters na zemi přistane skupina ďábelských zrůdiček prchajících z kosmického vězení – celé dějiště černé komedie je tak zcela nahodilé a patos ve stylu Dne nezávislosti byste tu hledali marně. Namísto něho Critters ukazují to nejlepší z osmdesátkové akce říznuté kapkou parodie Vetřelce, v níž se pro kapku krve vážně nejde daleko.

Critters
Autor: New Line Cinema Critters

02) Invaze zlodějů těl

Naprosto nezapomenutelná je i klasika z roku 1978, v níž mimozemšťani namísto talířů vyrábějících z měst popeliště lidi jednoduše postupně a potají nahrazují kopiemi. Masovost a stádovost této plíživé invaze, v níž přežívající zbytky lidí v davu nesmí prokázat sebemenší známky strachu, bývá o to tíživější, že ufouni občas své vyrábění kopií lidí pokazí – a po ulici se tak děsivě proběhne i pes s lidskou hlavou...

Invaze lupičů těl
Autor: United Artists Invaze lupičů těl

01) District 9

Jasně, v Districtu 9 už nějakou porci patosu a skutečného dramatu najdete – jenže ve stylu mistra Neilla Blomkampa je veškerá "normální" zápletka zároveň prošpikována cynickým humorem, střízlivě krvavými momentkami a vůbec nejrůznějším satirickým pomrkáváním. Nic jiného si ostatně film o mimozemském ghettu v Jižní Africe ani nežádal. Výsledkem je jedna z nejchytřejších, nejdrsnějších a zároveň nejvtipnějších sci-fi tohoto tisíciletí!

Distrikt 9
Autor: TriStar Distrikt 9

Další díl Extanta začíná ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!