Tohle je 6 nejhorších seriálových úmrtí, která rozsekala úplně každého

Odchody, které vás dostaly.
Extant II (9) - upoutávka

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY ZE ZTRACENÝCH, ŽIVÝCH MRTVÝCH, HRY O TRŮNY, ROSEANNE, 8 SIMPLE RULES A DEXTERA

Blížíme se do finále Extanta a můžete tak uzavírat sázky, kdo v dalším díle ve středu ve 20.15 na Prima COOL natáhne bačkory! Smrt důležitých postav je dnes oblíbeným způsobem, jak diváky moderních seriálů šokovat – i vy si tak možná vzpomenete na šest dalších příšerných seriálových smrtí z poslední generace.

06) Charlie ze Ztracených

Když se to vezme kolem a kolem, Charlieho smrt byla sice smutná a tragická, ale svého druhu heroická – nejenže Charlie předal kritický kus informace dále a ovlivnil průběh seriálu, ale navíc byl se svým odchodem již smířený. Nic to nemění na tom, že byl Charlie miláčkem diváků, a to nejenom kvůli svému výskytu v Pánů prstenů. Ze stávající televizní generace tak svého druhu vlastně šlo o jednu z nejkritičtějších smrťákovin!

Ztraceni
Ztraceni
ABC

05) Sophia z Živí mrtví

Pokud máme však skutečně podtrhnout citové vydírání, nemusíme jit do minulé dekády – tragický osud Sophie z Živých mrtvých námi cloumal ještě nedávno. Důvod je nasnadě: ačkoliv v Živých mrtvých postavy umírají s frekvencí obyvatel hořícího hospicu, Sophia byla jak jednou z prvních obětí, tak šlo navíc o dítě. První polovinu 2. řady seriál strávil tím, že v nás vyvolával víru, že Sophii najdeme – a když se pak všichni smířili s tím, že již u nikdy nenajdeme, tak ji přece jenom najdeme! Jenže nemrtvou! Ach, ta bolest!

Živí mrtví
Živí mrtví
AMC

04) Robb Stark ze Hry o trůny

Poslední velké jméno z odchodů této seriálové generace nese samozřejmě jméno Stark. I ve Hře o trůny umřelo takové kvantum postav, že se z rizika na životě stal metavtip. Ze všech postav však nejvíce zabolel odchod Robba Starka, "krále na Severu"– Rob byl totiž nejenom ve zdejším světě vzácně schopný klaďas a nejenže byl zabit po zradě svými spojenci a poté, co následoval své srdce, ale navíc už skoro našel klíč k vítězství nad Lannistery. Jenže ne, Rob musel být tak brutálně zabit, že si z toho diváci rvali rodidla, a happy end byl tak odsunut nejméně o tři řady dále.

Hra o trůny
Hra o trůny
HBO

03) Dan Conner z Roseanne

Pojďme však ke skutečně tragickým situacím – v historii televize se stalo jenom duo podobných, ale vemte na to jed, že s vámi pohnou. Možná si ještě pamatujete na starý devadesátkový sitcom Roseanne, v němž (ne)umřel Dan, manžel hlavní postavy. V jistém okamžiku je přitom odhaleno, že Dan, který v seriálu přežil infarkt, ve skutečnosti infarkt nepřežil – tedy, alespoň ne v realitě. Hlavní postava a herečka Roseanne přitom dodá, že seriál je jenom přepisem jejího života, v němž si kvůli srovnání s Danovou smrtí vytvořila lepší verzi skutečnosti. Inu, jak se říká: au!

Roseanna
Roseanna
ABC

02) Paul Hennesey z 8 Simple Rules

Na skutečně skutečnou smrt jednoho z herců však došlo v seriálu 8 Simple Rules for Dating My Teenage Daughter, což je také superdlouhý způsob, jak napsat "sitcom, v němž hrála Kaley Cuoco před tím, než se proslavila jako Penny v TBBT". Ve zdejší 2. řadě totiž znenadání zkolaboval a později zemřel hlavní představitel John Ritter vlivem nediagnostikované aortální disekce. Seriál musel nejenže přehodnotit celý koncept, ale rozloučit se i s jeho postavou Paulem Henneseym. Ten se v ději rovněž zhroutí, ačkoli přesná příčina smrti není udána.

8 Simply Rules
8 Simply Rules
ABC

01) Rita Morgan z Dextera

Pryč však od smrti skutečné zpátky k té fiktivní! Pokud bychom totiž nakonec měli určit jedinou smrťákovskou scénu, která nás skutečně sejmula, pak by jí musela být Rita z Dextera. Když epilog 4. řady odhalil, že se žádný hepáč nekoná (ledaže by se Rita ráda koupala ve vaně plné krve), zlomilo nám to nejen srdce, ale i duši svému seriálu. Dexter, jak postava, tak i seriál, se vlastně ze ztráty Rity nikdy nevzpamatoval. A není snad to největší pocta významu postavy Rity? Troufáme si tvrdit, že ano.

Dexter
Dexter
Showtime

Další díl Extanta pokračuje ve středu od 20.15 na Prima COOL.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama