6 nejděsivějších dětí z filmů a seriálů: Víte, kdo jsou Kukuřičné děti?

K úděsu roztomilé! Nebo... vlastně ne?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Grimm V (3) - upoutávka

reklama

V pondělním díle Grimma dojde ve 20.15 k únosu! Namísto bestiálních monster si však na Prima COOL na svou oběť posvítí netradiční zlořádi – děti. Parta mladistvých na první pohled působí jako netypický hororový návštěvník, ale opravdu jenom na první pohled. Ať už zamýšleně, či nikoliv totiž ve filmech a seriálech najdeme až nemile velkou řádku děsivých dětiček.

6) Regan

Film: Vymítač ďábla (1973)

Na obranu malé holčičky Regan z klasiky Vymítač ďábla lze říct, že nebyla doslova sama sebou! Jeden ze zakladatelů moderního filmového hororu ukázal děvčátko posedlé pánem pekel, jenž dítěti dodal nejen na gymnastickém kroutění hlavou, ale i na nadpřirozené schopnosti zvracet nelidské množství hnusu. Jenže filmaři si za hlavního "záporáka" dítě přesto nezvolili jenom pro nic za nic – pohled na takhle se chovající dorost je totiž děsivější, než kdyby totéž činila třeba generická filmová babička! Té by ostatně divák extra pohyblivost i apetit nakonec i ze srdce přál...

Vymítač ďábla
Autor: Warner Bros. Vymítač ďábla

5) Dvojčata

Film: Osvícení (1980)

Ikonické duo dvojčat nás děsí už přes 30 let tím, čím děti odnepaměti – nicneděláním! Kubrickovo Osvícení jim dovedlo dodat na děsu čistě tím, že pár dvou malých holčiček vůbec existoval v hotelu, kde měli hlavní hrdinové být zcela sami. Přitom nic moc nechtěly. Jenom po malém Dannym požadovaly, aby si s nimi šel hrát... navždy!

Osvícení
Autor: Warner Bros. Osvícení

4) Henry

Film: Dobrý synek

Dávno předtím, než se Macaulay Culkin proslavil jako jako vyšinutý pobuda a někdejší dětská hvězda, platil tenhle herec ze série Sám doma za ztělesnění roztomilosti. Pak však přišel film Dobrý synek, jenž dal ochutnat světu předzvěsti věcí příštích. Culkin si tu zahrál malého Henryho, spratka s tváří hodného chlapečka, který se ve skutečnosti dovede chovat jako ztělesnění Satana... aniž by však tenhle film disponoval nadpřirozenými prvky!

Dobrý synek
Autor: 20th Century Fox Dobrý synek

3) Carrie

Film: Carrie

Střední škola jsou tak skvělé "nejlepší roky vašeho života", že existuje celý subžánr hororů zasazených do zdejšího prostředí. Na jeho čelním místě je Carrie – nadpřirozený horor o tom, kterak jedna třída a jedna vyšinutá matka šikanovaly nebohé děvče Carrie tak dlouho, až jí ruplo v makovici. Díky tomu, že Carrie ovšem disponuje telekinezí, bude schopna jim rupání v makovici vrátit nejen metaforicky, ale doslova!

Carrie
Autor: United Artists Carrie

2) Isaac Chroner a jeho partička

Film: Kukuřičné děti

Klasický filmový horor Kukuřičné děti platí dodnes za jednu z nejlepších existujících antikoncepcí. Story o dětském kultu, který po vzájemné konspiraci ze dne na den vyvraždí všechny dospělé – a dále si za oběti bere jak náhodně projíždějící, tak i své vlastní členy po završení jejich dospělosti, je děsivá sama o sobě. Avšak implikace, že to děckám po měsíce a roky prochází bez povšimnutí, protože mají v zádech skutečnou nadpřirozenou entitu – možná dokonce Boha samotného – je to, co z filmu činí skutečně skvělý zdroj nočních můr!

Kukuřičné děti
Autor: New World Pictures Kukuřičné děti

1) Kevin

Film: Musíme si promluvit o Kevinovi

Zatímco většina Kevinových kolegů má nějaké bestiální nadpřirozené schopnosti, on sám si vystačí s... ale to nebudeme prozrazovat! Drama Musíme si promluvit o Kevinovi totiž celou svou duší hraje na temný pocit z nevyhnitelné tragédie, již postupně rostoucí sprátě nakonec svou psychopatičností spáchá, aby to však nebylo tak prosté, celý film situaci sleduje perspektivou jeho matky. A dík tomu jde o depku, jak se patří!

Musíme si promluvit o Kevinovi
Autor: Oscilloscope Laboratories Musíme si promluvit o Kevinovi

Další díl Grimm začíná už v pondělí ve 20.15 na Primě COOL.

reklama

reklama