Od Harryho Pottera ke Kapitánu Amerikovi: 5 nejlepších filmů o útěku před zákonem

Policie v patách, nejlepší motivace k běhání!
Grimm VI (2) - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V pondělí ve 20.15 se na Prima COOL rozjíždí další premiérový díl Grimm – tentokrát však s nečekaným zvratem. Po událostech počátku nové řady je totiž někdejší polda Nick sám loven policií a s tím se pojí celá řada dějových trampot! Příběhy hrdinů, kterým jde ruka zákona po krku, ostatně znáte z celé řady parádních bijáků!

Grimm

Nové díly Grimma jsou tu! Finální 6. série na COOLu běží každé pondělí ve 20.15!

5) Harry Potter a Relikvie smrti

Už sám nejslavnější kouzelník světa si spolu s Ronem a Hermionou užil své, když Voldemort ovládl kouzelnickou vládu a vydal se naše trio lapit. Po sedmi, respektive osmi filmech, byly Relikvie smrti a jejich útěkářská stylizace příjemnou změnou - už jen kvůli tomu, že díky tomu film rozbil tradiční zasazení do Bradavic a stopoval Harryho patálie víc i v reálném světě. Právě nejistota, komu lze vlastně věřit, je ale mnohdy tím nejlepším způsobem, jak story zakončit anebo ukázat zcela nový svět…

Harry Potter a relikvie smrti
Harry Potter a relikvie smrti
Warner Bros.

4) Minority Report

Právě druhou možnost využila skvělá sci-fi Minority Report, když skrze Toma Cruise („falešně“ obviněného z budoucího zločinu) vykreslila, jak chatrný systém předpovídání kriminality, tak i svět kolem roku 2050. Létající auta, samořídící auta, létající poldové, implantáty na objednávku ani dokonalá reklama tu sice byly k vidění na každém rohu, co to však hrdinovi bylo platné, když ani to nejvíce futuristické zasazení nemohlo překrýt zhoubnou korupci, k níž se hlavní hrdina nachomýtl jako slepý k houslím.

Minority Report
Minority Report
Dreamworks

3) Rambo: První krev

Ne všechna žánrová dílka musejí motiv uprchlíka před zákonem využívat se sci-fi anebo fantasy příchutí. Příkladem, který nastartoval celou ságu, je ostatně i první Rambo. Film o válečném veteránovi, na kterého si zasedne místní policie a on jí to jako zkušený voják dovede vrátit i s úroky, se sice z přemýšlivé metafory mužů, jejichž mysl se z Vietnamu už nikdy nevrátila, časem stal popcornovou zábavou… Není snad ale právě to doklad, že první, útěkářský díl fungoval nadmíru skvěle?

Rambo: První krev
Rambo: První krev
Orion

2) Uprchlík

Ačkoliv dnes název tohoto filmu vyvolává poněkud ožehavější významy, Uprchlík s Harrisonem Fordem z je dodnes geniálním thrillerem o neprávem usvědčeném a přesto zadky nakopávajícím hrdinovi z lidu. Dokonalé napětí vrcholící překvapivým happy endem činí z Uprchlíka zlatý standard každého podobného příběhu. Jeden film však přesto dovedl totéž přesto okořenit kapkou superhrdinského patosu...

Uprchlík
Uprchlík
Warner Bros.

1) Captain America: Návrat prvního Avengera

Dost možná nejlepší marvelovka, druhý Kapitán Amerika, totiž zcela přeorala jak zdejší fikční svět svým zánikem (krom seriálů) SHIELDu, tak i vytěžila to nejlepší ze svého mirkodušínovského hrdiny. Když se totiž v hledáčku zákona ocitne zrovna Kapitán, je jasné, že něco někde nehraje. Jak parádní tempo, tak i nemožnost spoléhat na svoje avengerovské kolegy činí z Kapitána 2 optimální ilustraci toho, že je spor se zákonem tím nejlepším kořením každé zápletky!

Captain America: Winter Soldier
Captain America: Winter Soldier
Disney/Marvel
Další díl Grimma začíná v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama