VIDEO: Podívejte se na 7 nejlepších akčních scén ze sci-fi filmů

Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet nadšením.
Killjoys: Vesmírní lovci
Killjoys: Vesmírní lovci
SyFy

reklama

Druhá řada sci-fi seriálu Killjoys: Vesmírní lovci pokračuje na Prima COOL již v pondělí ve 22.35 , a s tím se na vás řítí i další sada vesmírné akce! Navnaďte se na ní výběrem těch nejkultovnějších akčních scén z posledních sedmnácti let zlatého věku filmové sci-fi.

07) Bitva nad Coruscantem ve Star Wars

Jasně, celé to sice vypadá jako videohra - ale, herdek, jaká kvalitní videohra! Takhle monumentální obří bitvu, v níž jen tak mimoděk každou sekundu detonují celé svazy křižníků, tu vlastně máme sotva jednou za celou dekádu.

06) Wikus vs. žoldáci v Districtu 9

O poznání komornější, ale o to také špinavější a emotivnější, byl závěrečný střet mezi Wikusem v exoobleku a partou žoldáků pracujících pro zlou korporaci MNU. Paprskomety a hi-tech zbraně se tu pořád snoubí s klasickými primitivnějšími kvéry a dostatkem utrpení, aby při pohledu na celý ten chaos divák dovedl primitivně skřípat zub.

05) Bitva o Hong Kong v Pacific Rim

Pacific Rim dával asi stejný smysl jako sci-fi vymyšlené hyperaktivním dítětem ve třetí třídě - ale právě proto jsme ho milovali. Celý biják byl více méně jenom slepencem momentů, kdy si přes ústa dává armáda přerostlých robotů a Godzill, přičemž naprostou špičkou byla obrana Hong Kongu v půlce stopáže. Přes její epičnost se biják už nikdy nedostal.

04) Bitva o Zion v Matrix Revolutions

Poslední dva díly Matrixu sice nebyly kdovíjak dobré, jejich předností však rozhodně byla bitvička mezi lidmi v exooblecích s robotí invazí, to celé navíc pod zemským povrchem. Takhle nějak měl vypadat Terminátor: Salvation, aby skutečně udržel naši pozornost!

03) Zničení USS Kelvin ve Star Treku

Rebootovaný filmový Star Trek jsme - vzdor kontroverzi mezi fanoušky - dočista milovali. Pomohlo mu totiž i vynikající úvodní nakopnutí skrze zničení USS Kelvin, dost možná nejlepší a nejvíce emotivní scénu celého filmu!

02) Druhé vylodění v Normandii v Na hraně zítřka

I když se tu bojuje na Zemi a mnohdy i dnešními technologiemi, lepší kruťáckou sci-fi bitvu na povrchu bychom dnes asi jen tak nenašli. Lidé v exobrnění stojící proti ufounským bestiím ukrývajícím se pod zemí tu působí nejen epicky, ale také náležitě autenticky.

01) Kapitán Amerika ve výtahu v Návratu prvního Avengera

Ačkoliv je sci-fi element této rvačky relativně upozaděn, nebýt její hlavní postavou nadlidsky silný mutant vylepšený scifáckým sérem, ani zdaleka by nepůsobila stejně (Jason Bourne by prostě lehl v půlce). Gradace a klaustrofobie okamžiku je navíc doslova geniální, stejně jako následná choreografie. Ze všech soubojů a bitev tak musíme zlatou medaili udělit emotivnímu a nabušenému Capovi.

Druhá řada Killjoys: Vesmírní lovci pokračuje v pondělí ve 22.35 na Prima COOL.

reklama

reklama