Těžká dřina při sanaci vyhořelého bytu

Jak to dopadne, když vyhoří panelákovej byt a co se musí udělat, aby se v něm zase dalo bydlet? Zjistíte v další Těžké dřině, kde se Roman stane sanačním technikem.
Těžká dřina III (16) - Sanace - Obrázek 2
Těžká dřina III (16) - Sanace - Obrázek 2

Plameny, kouř a houkačky - to uvidíte z požáru ve zprávách. Tentokrát hořelo v Chomutově, ve slavným Experimentu. Škody jsou hrozný, byty pod požárem vyplavený a nad požárem pro změnu vykouřený.

 

Nejhorší je to samozřejmě v bytě, kde hořelo a právě tam se společně s klukama od sanací podíváme - o špínu a makačku nebude samozřejmě nouze.  Začneme v obýváku, který je potřeba vyklidit, při čemž se najde pár zajímavých, jen trochu ohořelých artefaktů. Zmizí i vybavení kuchyně a nakonec i příčka, která obývák od kuchyně odděluje.

 
Pak se přesuneme do ložnice, která je "jenom" vyuzená dýmem. Je potřeba nastříkat stěny a strop speciálním sanačním postřikem a pak zplodiny a saze vysát. Na to dostane Roman vysavač, wapku a zvláštní nástavec na hadici, takže může stěnu očesat až na beton, což se mu povede na výtečnou. Zhruba na třech čtverečních metrech.

 
Tuhle pořádně špinavou, mokrou a náročnou dřinu si zkusí Romča ještě jednou, tentokrát na lešení. Sanovat se bude fasáda, která samozřejmě taky dostala "kouř", to všechno v dvanáctým patře. Není radno nechávat si pracovní pomůcky jen tak položený...

 
Sanace vyhořelého bytu v Těžké dřině ve čtvrtek 6. prosince od 20.15 na Prima COOL.

reklama