Tohle je 7 nejlepších aut z Top Gearu! Které vás dostalo nejvíc?

Elita světových silnic.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Top Gear XXIV (1) - upoutávka

reklama

Během 20 let si kluci z Top Gearu sáhli na ledajaký volant. Než v úterý ve 20.15 mrknete na premiérový díl nové řady Top Gearu, zjistěte, které z vozů se do historie pořadu zapsaly zlatým písmem.

07) Renault Clio Willians

Nevypadá to zrovna na vůz pro bohy, Renault Clio Williams je však dle recenze Top Gearu jedním z nejlépe & nejpříjemněji ovladatelných automobilů vůbec. Kára z roku 1993 navíc předběhla dobu i svým interiérem.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

06) Ford Focus

A z řad relativních lidovek si dáme ještě jedno legendární auto – rovněž Ford Focus z roku 1998 byl v Top Gearu nosen na rukách. Vůz do dnešních dnů prakticky nezestárnul, sám spíše nastavil laťku konkurentům, kteří ji jenom horko těžko dosahovali.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

05) Lexus LFA

Takhle to vypadá, když inženýrům v Lexusu povolíte řetěz a dovolíte jim navrhnout burácivý sporťák. Na LFA se obdivoval zejména motor silný jako z Formule 1 a všeobecný drajv, překvapivý právě pro značku vozu.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

04) BMW 320

I tohle BMW má na kontě tolik let, že by už dávno mělo občanku. Díky pověstné německé efektivitě však BMW 320 dodnes překvapí šetřílky mezi námi. Ruku v ruce s dynamickou jízdou jde o vůz, který v sobě spojuje příjemné s užitečným.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

03) Porsche 911

Tenhle stařeček má sice už víc jak 50 let, stále se však pod kapotou dovede pořádně otáčet. Ve srovnání nejlepších aut se solidně umístila série 993 z 90. let, my však 911 sázíme na třetí místo jak z respektu vůči klasice, tak i pro sérii tradičních vtípků kluků z Top Gearu dělaných na jeho účet...

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

02) Ferrari 458 Italia

Opojná rychlost a horkokrevná elegance – pokud se oprostíme od solidních lidových vozů, pár let staré Ferrari nabízí ty nejluxusnější kvality. Tenhle vůz by mohl být italštější, snad jenom kdyby měl poklice vyrobené z pizzy a z výfuku mu létaly špagety.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

01) Rolls Royce Phantom II

Pokud máte zbytečných pár milionů na účtě, a spíše než rychost poptáváte luxus jak co do interiéru, tak i požitku z jízdy, Rolls Royce Phantom II vám v tomto požadavku vyjde rád vstříc. Jako retro bonus vůz zvenku působí spíše designovým šmrncem 70. let.

Top Gear
Autor: BBC Top Gear

Premiérový Top Gear začíná v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

reklama