Cosplay po česku: Germia je naprostá špička!

a
Germia Cosplay - Obrázek 14
Germia Cosplay - Obrázek 14

reklama

K současnému fenoménu počítačových her, ale samozřejmě nejen k nim, neodmyslitelně patří i cosplay. Tedy taková fanouškovsko-nadšenecká disciplína, kdy se povětšinou holky převlékají za oblíbené postavy nebo hrdinky a vytvářejí až neskutečně věrohodné kostýmy (proto cosplay). S němi se pak většinou prezentují na různých veletrzích, setkáních nebo turnajích.

Ve světě je tento trend obrovsky oblíbený, což dokázal v minulém roce například Comic Con v San Diegu, kdy jsme mohli vidět všelijaké kostýmy a to naprosto brutálně vymakané. Ostatně nejlépe uděláte, když se podívate na sestřih od tvůrců ze Sneaky Zebra - opravdu stojí za to!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Cosplay

 

V Česku jsou cosplaye v podstatě ještě na začátku, ačkoliv už se pořádala řada událostí výhradně na toto téma. Aktuálně můžeme tyto nadšence vidět téměř na každém větším progamingovém turnaji. Naposledy třeba na PragoFFestu 2015 v Praze, kde se dokonce uskutečnila soutěž o nejlepší kostým. V ní zvítězila dokonale přesvědčivá Madlenka “Germia” Moozová, kterou můžete znát jako hráčku CS:GO z týmu eSuba. Pro tentokrát se kategoricky přesunula do jiné hry, a to League of Legends, z níž dokonale ztvárnila hrdinku Vayne. K této příležitosti jsme se Madlenky zeptali na pár otázek.

 

Ahoj Germi, jak ses dostala k myšlence, že pronikneš do světa cosplay?

Ahoj Pospi! Původně to byl nápad, jak by naše ladies sekce mohla lépe propagovat náš tým eSuba. K nápadu jsem se dostala přes jedno youtube video, kde byl zdokumentovaný photoshooting jednoho dívčího týmu a po dohodě s ostatními jsme rozjely takový menší projekt, který zahrnoval i cosplay. Já jsem v té době začinala hrát LoL a na popud mé kamarádky, že jsem velmi podobná Vayne, jsem ji začala hrát a nakonec zvolila ke cosplayi právě ji. A jelikož mne baví vyrábění věcí, řešení problémů a gaming jako takový, tak mne to chytlo a po dokončení Vayne jsem se vrhla na další cosplay.

Co byl tvůj první kostým? Jaké další obsahuje tvůj “šatník”?

Prvním kostýmem byla právě Vayne ze hry League of Legends. Je to takový temný char, ve hře je jedním z nejsilnějších šampionů, je celkem sexy a co se týče craftingu, tak jsem si na ní mohla vyzkoušet cosplaying v plné míře: Od šití přes armory až k výrobě její velké kuše. Od tohoto prvního kostýmu jsem se odrazila a toužila po něčem náročnějším. Chtěla jsem si vyzkoušet, zdali zvládnu vyrobit i něco, co zdá pro začátečníka jako velká výzva. A došla jsem až k Demon Hunterovi z Diabla III. Tento cosplay jsem dokončila v lednu tohoto roku.

 

Jak dlouho trvá výroba takového kostýmu? Je to finančně a časově náročné?

Výroba cosplaye mi trvá cca půl roku podle mých časových možností. Musím přiznat, že se se vším hodně piplám a dbám na detaily, na výrobu nespěchám. Časově je to tedy velmi náročné. Co se týče finanční stránky, tak se snažím pohybovat v určitých mezích. Nevyrábím z těch nejdražších materiálů a snažím se vždy přijít na to, jak udělat něco levněji.

 

Chystáš nyní nějakou novinku do svého portfolia?

V nynější době se věnuji spíše focení již vyrobených cosplayů, protože se připravuji na státnice. Ale po státnicích se chystám na cosplay Big Sister z Bioshocku 2.

Co bys mi poradila/doporučila začínajícím cosplayerům?

Každému, kdo by chtěl začít s cosplayováním bych doporučila nebát se sledovat zkušenější cosplayery, ptát se a učit se z jejich chyb i úspěchů, nebo sledovat youtube, kde se dají najít tutoriály téměř na cokoliv. Každý začínající cosplayer by se měl připravit na to, že ne všechno vyjde zcela na poprvé, mít pevné nervy, trpělivost, finance a zapálení. A když se cosplay udělá věrně a důkladně, opravdu to stojí za tu práci!

Jak se vám líbí cosplay? Máte rádi, když na nějaké akci vidíte takové zpestření? A co vůbec říkáte na Madlenku a její práci? Jestli ji chcete podpořit, určitě mrkněte na její Facebook.

 

 

Autor: Tomáš Pospíchal

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!