Schvarzeneggerův Barbar Conan udeří ve čtvrtek!

Kultovní fantasy film, který "udělal" Arnieho, vám COOL připomene už ve čtvrtek před desátou!
Barbar Conan 960
Barbar Conan 960
wordpress.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je svalnatý, je drsný, je to Barbar Conan! Snad nejlepší fantasy až do příchodu Pána prstenů se vám představí ve čtvrtek na COOLu!

Jeho kmen byl jedním z těch, který znal tajemství oceli, a stal se proto cílem nájezdu a vyhlazení nelítostného Thulsy Soudce (James Earl Jones, také původní hlas Dartha Vadera).

Conan jako jeden z mála brutální přepadení přežil – a stal se z něho krutopřísný řezník, hledající v nelítostném prastarém světě plném kouzelnic, bojovníků i mocných kouzel dávného likvidátora svého kmene...

Čím je vlastně Conan výjimečný? Svého času, při natočení v roce 1982, byl zcela ojedinělý ve svém nekompromisním zpracování krutopřísného světa amerického spisovatele Roberta E. Howarda.

Ten v první polovině 20. století stvořil svět Hyborie – fiktivní před-starověké období Země plné mýtů, magie a pekelných hrdinů, jímž prochází náš Conan. Jeho stories byly sice vcelku jednoduché, měly však náboj jako máloco jiného!

 Trvalo více než půlstoletí, než se Howardův hyborijský Conan dočkal zfilmování – avšak zásadová a lehce fašounská vize režiséra Johna Miliuse (také Rudý úsvit) ve scénáři Olivera Stonea (také Četa) mělo takový dopad, že celosvětově proslavila Arnolda Schwarzeneggera a nastartovala jeho pozdější kariéru...

Na vlnách Prima COOL si celou tu krásu, která zvládla vypotit ojedinělou atmosféru dávno před příchodem digitálních triků, můžete plnými doušky vychutnat ve čtvrtek večer od 21:45. Příjemný prožitek! 

(lol)

Reklama
Reklama