Souboj generálů vyzve na bitvu o Stalingrad!

Dokument o nejdrsnější bitvě druhé světové startuje ve středu od 20.15 na COOLu...
Souboj generálů
Souboj generálů
ovguide.com

reklama

Pokračujeme v naší křížové výpravě za osvětou skrze cyklus Souboj generálů. Společně s námi můžete zjistit, že stačí málo a dějepis se promění ve válčiště epičtější než většina scifáren!

Tentokrát dojde na střet, který doslova rozhodl válčení v Evropě. Když se tři miliony Hitlerových vojáků v rámci operace Barbarossa vrhly na Sovětský svaz, výsledky připomínaly mimozemskou invazi.

Davy soldátů zaskočily Sověty naprosto nepřipravené a rychle si razily cestu do nitra Sovětského svazu.

Podařilo se je zastavit sotva kilometry před Moskvou díky kombinaci masivních obětí, tuhého mrazu a Hitlerovy ležérnosti. Nebyl však všem dnům konec – obě totalitní velmoci vkládaly naděje do roku 1942 a konečné zlomení nepřátelského odporu.

Každý díl seriálu Souboj generálů najdete 10 dní po odvysílání v TV také zdarma na PrimaPLAY.cz

Došlo k tomu u Stalingradu, dnešním Volgogradu. Poté, co nacisté město obsadili ve snaze probojovat se ke kavkazským ropným polím, je ze severu obklíčili Sověti pod vedením maršála Žukova.

Německá protiofenziva neuspěla, více než milion mužů pod vedením zkušeného Friedricha Pauluse tak byl v pasti rozbořeného města – a hnal se na ně další milion útočících Rusů!

Jak to celé skončilo, asi už tušíte. Avšak co k tomu vedlo, jak to celé proběhlo a co mohlo nastat jinak, zjistíte až v Souboji generálů!

Seřiďte si hodinky. Zábava i poučení na COOLu udeří ve středu od 20.15.

reklama

reklama