Štědrý večer v květnu? Santa je úchyl

Kdekdo teď vyhlašuje letní Vánoce, což nám přijde trochu úchylný. Ale co když samotnej Santa je úchyl?
Santa je úchyl
Santa je úchyl
hollywood.com

Patetickému Santovi, co má rád děti, odzvonilo. Stařík s bílým plnovousem totiž chlastá rum, kouří a krade, co se dá. Dívejte se na parodii o Santovi a jeho skřítkovi ve čtvrtek ve 21:50 na Prima COOL.

Willie (Billy Bob Thornton) pracuje jen o Vánocích a zbytek roku je v lihu někde na pláži. Jeho zaměstnání je nosit kostým Santa Clause a poslouchat přání dětí.

Ale ani on ani jeho parťák, trpaslík Marcus (Tony Cox), nemají rádi děti a každý Štědrý večer vyloupí obchodní dům. Jenže Willie se začne stále více podobat svému nenáviděnému otci, chodí do práce pozdě, mluví neslušně na děti a je neustále ožralý.

Jediné, co ho vytrhne z letargie, je krásná žena (Lauren Graham – Lorelai z Gilmorových děvčat), ochotná s ním jít do převlékacích kabinek.

Film je neskutečně drsnou kritikou předvánočních nákupů, konzumního života, ale i postavy, která spíše než zbožnost představuje amerikanismus, který se nám snaží vystrnadit Ježíška. Santa Claus jako vzor všech nectností, sposťák, který nikdy neslavil Vánoce a nemá rád nikoho, ani sám sebe. Jedinou útěchou je postava tlustého, trochu zpomaleného chlapce (Bret Kelly), který o trošku pohne s kamenným srdcem moderního symbolu Vánoc.

Co jste o filmu nevěděli:

  • Billy Bob Thornton (Smrtící bumerang, Armageddon) prozradil, že byl po celou dobu natáčení neustále „intoxikován“, aby byly jeho scény vskutku věrohodné.
  • Necenzurovaná verze filmu proto obsahuje 170 použití slůvka fuck, 74 shitů, 31 použití výrazu ass, 10krát bitch a jednoho bastarda. Ta cenzurovaná se pyšní „pouhými“ 147 variacemi na slovo fuck a 34krát použité slovíčko shit.
  • Během natáčení ale nejspíš museli popíjet i členové štábu, kteří měli na starost skript, jelikož se v něm objevily dvě chyby. Ve scéně, kdy se Santa probudí ve svém domě u pláže, u nočního stolku jsou čtyři láhve piva. Když však poslouchá rádio, jsou tam láhve jen tři. Zároveň se lahve samy otáčejí, jelikož někdy jejich etikety vidět jdou a někdy ne.
  • A ve scéně, kdy za Santou přijde dítě se zmrzlinou, se zmrzlina mezi záběry zmenšuje a zvětšuje.

Dívejte se ve čtvrtek ve 21:50 na Santu, který nepřijede na saních, ale ve starém autě, bez dárků, ale s flaškou alkoholu a plnou zásobou sprostých vtípků. Kdo ale tvrdí, že na Vánoce musí být jen rozněžnělé pohádky?

Verča Loudová a Nikol Klevcovová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama