6 nejpřesnějších předpovědí Simpsonů

Za čtvrtstoletí existence žlutá rodinka předpověděla nejednu budoucí událost…
Simpsonovi jsou prostě geniální :)
Simpsonovi jsou prostě geniální :)

reklama

 

 

6) "Porouchaný" volební automat

V roce 2008 si volební gag ve 20. řadě Simpsonů utahoval z volebního automatu, na němž děda Simpson volí Baracka Obamu, dotykáč však za něj ukáže na Johna McCaina. Trvalo jenom čtyři roky, než totéž skutečně vyvedl volební automat v následujících volbách, tentokrát přesměrovávající hlas pro Mitta Romneyho.

5) Krádež citrusovníku

Na konci 6. řady Simpsonů v roce 1995 došlo na oblíbenou hanobu sousedního Shelbyvillu, jehož spratci zcizili inkriminovaný strom plodící citrón. Na tutéž chvilku v realitě jsme si sice museli počkat do loňského roku, loupež stromu se však skutečně odehrála v americkém Houstonu...

"Porouchaný" volební automat v Simpsonech
Autor: images.smh.com.au "Porouchaný" volební automat v Simpsonech

4) Mluvící hodinky

Když ve stejné 6. řadě došlo na epizodu z budoucí Líziny svatby, krom běžných futuristických vizí (jako trojokých ryb ve znečištěné řece) došlo i na scénku, v níž její nastávající mluvil do svých hodinek. Nadšenci do technologií asi nebudou překvapeni, že totéž dnes nabízí přicházející segment trhu s "chytrými hodinkami". Doufejme, že obdobně nedopadne i pozdější podobný díl z budoucnosti, v němž světu vládne Google.

Existenci chytrých hodinek předpověděli Simpsonovi už v roce 1995
Autor: i-cdn.phonearena.com Existenci chytrých hodinek předpověděli Simpsonovi už v roce 1995

3) Tajná ingredience: koňské maso

Gag v 5. řadě (díl Skinner, sladký nepřítel) si tropil šloufky z "tajné ingredience" školní jídelny, totiž koňského masa. Lautr tentýž vtip pak o něco méně zopakoval evropský potravinářský trh v kauze masových koulí z dílny řetězce Ikea.

2) Chytré telefony

Tohle je podobná kategorie jako chytré hodinky, a sci-fi podobná udělátka předpovídala už dekády, přesto se nelze než pozastavit rovněž nad věrným vykreslením autocorrectu ve smartphonu, jenž v roce 1994 upravil slovíčko "Martha" do "Martin", a dokonce i nesl symbol Applu (jako bonus i s červíkem).

1) Virtuální FarmVille

Psal se rok 1998, když Simpsonovi vykreslili farmářskou hru hranou s 3D helmou, v níž děti mohou zažít život na farmě. Dnešní Farmville na Facebooku sice ještě neumí přesně totéž, nedávná koupě helmy Oculus Rift Facebookem však dává naději, že i tento bod si budou uživatelé sociálních sítí moct brzy ozkoušet...

(lol)

Simpsonovi před svým domem v Springfieldu

Víte, kde leží Simpsonovic Springfield?

Simpsonovic rodinka na kole

Pět důvodů, proč Simpsonovi navždy změnili komedii

Simpsonovi v kuchyni

Devět nejlepších epizod Simpsonů všech dob!

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Simpsonovi začali před 25 lety (historie seriálu)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!