Kurýr se vrací v seriálu. Každý čtvrtek ve 20.15! Připomeňte si Kurýrovy největší zářezy.

Z čeho pramení seriál o tomhle drsném řidiči?
Kurýr
Kurýr
archiv Prima COOL

reklama

Je fajn jednou za čas vypustit a namísto intelektuálních děl plných existenčního patosu odpočinkově koukat na fajn auto, v němž drsný hrdina pronásleduje zloducha, aby mu ze spárů vyrval krásnou dívku.

Právě to nabízela trilogie akčních jednohubek Kurýr – a o totéž se nyní bude snažit každý čtvrtek ve 20.15 stejnojmenný seriál na Prima COOL.

Před ním samotným si však nejprve spolu s trailery připomeňme, s čím vlastně máme co dočinění!
Každý díl seriálu Kurýr si můžete přehrát 10 dní po premiérovém odvysílání v televizi na PrimaPLAY.cz

Kurýr (2002)

První Kurýr byl jako rána z čistého nebe! Film od počátku do konce nabitý hustokrutou akcí, v níž si Statham sám dělal své kaskadérské kousky, ale zároveň při ní ani zdaleka nepůsobil jako upocený nýmand – naopak si dal záležet na stylovém ohozu, a i když se upatlal od oleje, nezapomínal na "cool faktor"... A do toho všeho tu byla malebná francouzská Riviéra.

Ve stylu Jamese Bonda nebylo možné opomenout ani zachraňování nebohé krasavice, kterou ztvárnila rozkošná taiwanská herečka Shu Qi (viz výše). Nakonec tak vlastně ani nevadilo, že celá ta podívaná byla pitomoučká – než film skončil, nikdo si to neuvědomil!

Jason Statham a Sho Qi ve filmu Kurýr

Sobota: unikne Kurýr smečce mafiánů?

Kurýr 2 (2006)

Příběh Franka Martina pokračoval o čtyři roky později, už od počátku bylo však jasné, že série Kurýr se vydává na prapodivnou stezku – namísto sexy Francie a zápletky připomínající exotičtější díl Kobry 11 jsme nyní zavítali do Spojených států, a spolu s tím byla fuč i značná část kouzla prvního dílu…

Naštěstí zůstaly alespoň bestiální honičky a vrátil se i inspektor Tarconi z prvního dílu. Bohužel však druhý díl znamenal i mírné zhoršení kvality řezacích scén...

Kurýr 3 (2008)

Konečně třetí díl uzavřel sérii s Jasonem Stathamem zápletkou, kdy Frank musí transportovat unesenou holčinu na Ukrajinu, jinak vybuchne vlivem implantované nálože.

Ano, zápletka tak trochu připomíná jinou Stathamovu sérii Zastav se a nepřežiješ, ale naštěstí to především ve své druhé polovině vynahrazuje solidní palbou další vcelku originálních akční scén. Kouzlo prvního dílu je však to tam, no možná ho vrátí seriál či šuškanda o resuscitaci filmové série pro další roky.

Jason Statham a Natalya Rudakova ve filmu Kurýr 3

Sobotní adreanalinový koktejl: Kurýr 3

Seriál Kurýr

Frankova legenda se nyní vrací v televizním seriálu, tentokrát však už bez Jasona Stathama. Novou inkarnaci Franka jako "žoldáckého řidiče" si tak střihne Chris Vance, jehož můžete znát z Útěku z vězení či Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně.

Krom něho se vyskytne i zcela nová tvář bývalé agentky CIA s tváří Andrey Osvárt a nesmí chybět ani inspektor Tarconi, hraný svým filmovým představitelem François Berléandem. A samozřejmě i přehršle honiček a mlácení, ač s jistou dávkou televizní atmosféry.

I na seriálu se jako producent podílí spoluautor prvního dílu Luc Besson a pokud vám celkový koncept tak trochu připomíná způsob, jakým z Hvězdné brány filmu stala Hvězdná brána seriál, nejste příliš daleko – Joseph Mallozzi a Paul Mullie, dlouholetí scenáristé seriálu "Stargate", značně pomáhali s prvotním vývojem televizního Kurýra.

Na každý pád se o výsledku můžete snadno přesvědčit sami – naladíte-li Primu COOL každý čtvrtek ve 20:15.

(lol)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama