Objevte nej díly poslední série Ztracených!

Zjistěte, které díly si nesmíte nechat uniknout. Ztraceni, denně na COOLu od 17.40.
Ztraceni
Ztraceni

reklama

Poslední řada vzplála, dejme se na Ostrov! Jinými slovy, definitivní zakončení mysteriózních Ztracených definitivně nastalo!

Pro snazší přehled a vyšší potěchu jsme pro vás vyďobali patero nejklíčovějších dílů, které si nemůžete nechat uniknout.

Dá smysl, že některé z epizod obsahují mírné SPOILERY.

1) Čtvrteční ‚LA X‘

Jako tradičně bude esenciální sledovat už úvodní dvoudíl řady. Nese jméno LA X a dorazí už tento čtvrtek a pátek od 17.40. A bude opět pořádně zamotaný – díl byl ostatně nejsledovanějším z celé 6. řady, a to i když počítáme finální epizodu.

Ukážou se totiž dopady detonace vodíkové bomby z konce 5. řady. Díky tomu uvidíme alternativní realitu, ve které Oceanic 815 nikdy nehavaroval!

Zároveň se pokocháme i návratem do současnosti z konce 4. řady. A jedna ze známých postav se tak ukáže být děsivým monstrem2) Odhalovací ‚Navěky‘

Datum: úterý 18. února v 17.40

Poznávací znamení: Díl řešící Richarda

V rámci snahy *konečně vše vysvětlit* se v 6. řadě dočkáme hned několika sumírujících epizod – jednoho skoro napadne, že kdyby je tvůrci odvysílali od 1. řady, ukrátili by nám hodně čekání, ale nešť.

V díle Navěky tak například uvidíme celý životní příběh Richarda od jeho ztroskotání kdysi dávno v 19. století až po současnost...

Vězte, že se pohybujeme na hodně tenkém ledu, nechceme-li vyzrazovat více, než je nezbytně nutné. Richard je však pro pozadí zápletky jednou z nejvíce klíčových postav, rozhodně byste tedy jeho storce neměli dát košem.3) Alternativní ‚Šťastní až navěky‘

Datum: čtvrtek 20. února v 17.40

Poznávací znamení: (skoro) finále Desmondovy lovestory

Celou 6. řadou rezonuje nový typ flashbacků, které v tomto případě zabírají právě onu "nudnou" alternativní realitu, v níž let 815 nevybuchl.

Ukázka Ztracených, kteří se neztratili, má kouzlo sama o sobě, ale v případě dílu Navěky spatříme dost možná nejlepší "flash sideway" – zaměří se totiž na Desmonda.

Jak se daří jeho osudovému pronásledování Penny? A co naopak vyvádí v původní časové linii, kdy na Ostrově skončil? Čekujte už ve čtvrtek po přelomu února!
Strašidelný ostrov Poveglia

Tři ostrovy, které by Ztraceným daly na frak

4) Unikátní ‚Přes moře‘

Datum: středa 26. února v 17.40

Poznávací znamení: Jedna z mála epizod bez flashbacků. A díl řešící Jacoba.

Přes moře je další epizodou nakoukávající do života klíčových postav historie ostrova, tentokrát Jacoba a... někoho druhého. Někoho, s kým má hodně společného – a koho diváci dobře znají.

Díl je to nečekaný hned z několika důvodů. Jednak je předpředposledním od konce seriálu, jednak se celý odehrává v minulosti (až na jednu výjimku žádný flashback) a především – uvidíte zde vznik kouřového monstra!
Ztraceni

Jak skončili herci ze seriálu Ztraceni?

5) ‚Konec‘

Datum: pátek 28. února

Poznávací znamení: Veliké finále!

Konec, zvonec a stylově na pátek posledního února. Jak se sluší a patří, s konečnou platností se zde rozetne osud Ostrova – zatímco Jack a přeživší ho budou bránit, jistá další známá postava se ho pokusí zničit.

Finále seriálu dodnes platí za extrémně kontroverzní díl, Ztracené ostatně snad ani nešlo zakončit tak, aby byli všichni diváci spokojení. Nezbývá, než si udělat názor sám a přiklonit se na jednu či druhou stranu...

Leč, samozřejmě, pro optimální přehled po zákrutách tajemství Ostrova je záhodno sledovat každý díl. Ztraceni nejsou seriálem pro nahodilé nakoukávání.

To však touhle dobou už zřejmě víte – a můžete si to definitivně potvrdit v únoru, každý všední den okolo 17.40.

(lol)

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama