Sedm nejbrutálnějších dílů Dextera

Připomeňte si epizody nejvíce prosáklé rudou tekutinou i nervotřasem!
Některé Dexterovy dny jsou poněkud krvavé... :)
Některé Dexterovy dny jsou poněkud krvavé... :)
buzzfed.com

reklama

Sedmá řada Dextera je v plném proudu, jak se však celá zápletka chýlí je konci – protože osmá řada je úplně poslední – je na čase s trochou tesknoty zavzpomínat na předešlé fatality tohoto jedinečného seriálu!

7) Tenkrát na počátku

Začněme stylově hned prvním dílem, v němž jsme se s Dexem teprve seznamovali a poprvé nahlédli do jeho prapodivné mysli vraha, který se kvůli kodexu svého otce zaměřuje na jiné vrahy. Od úvodního propichování a zjištění, že by Dex nikdy nezabil dítě, až po závěrečné nahánění se s Ice Truck Killerem šlo o něco natolik svěžího na televizní obrazovce, že i přes relativní absenci jatkoscén nelze pilotní díl opomenout!

6) Konec Doakse

V poslední epizodě 2. řady jménem Britská invaze jsme se dočkali prvního velkého zvratu – smrti seržanta Doakse, který šel Dexovi po krku skoro celé dvě řady. Byla to první stálá postava, která zaklepala bačkorama, zdaleka však nikoliv poslední. A o to více byl tento díl "brutální", že se na jejím konci musel Dex zbavit i své britské femme fatale Lily… A ani tohle nebylo poprvé, kdy musel nůž zapíchnout do někoho blízkého.

Dexter zabil svého bratra Briana
Autor: archiv Prima COOL Dexter zabil svého bratra Briana

5) Smrt Briana

Konec 1. řady přišel s rozhodnutím, při němž tuhla krev v žilách & nečekaně uvízla i na Dexterově čepeli – mluvíme samozřejmě o jeho rozhodnutí skoncovat s tím, kdo mu byl zřejmě nejblíže za celý seriál, čili zabít svého bratra a rovněž masového vraha Briana. To celé, aby ochránil Debru – ani to však scéně nevzalo na nepříjemném mrazení.

4) Psychoteror v akci

Desátý díl 4. řady se nesl spíše v duchu psychoteroru než vyhřezlých střev, to však nesnižuje jeho kvality. Pokud si vzpomenete, Trinity zde unesl malého klučíka a vyzval tak Dextera na zápas s časem. Nedá se nic dělat, nejcitlivější jsme a budeme při pohledu na ohrožení dítěte, a seriál Dexter s tím vždycky uměl bravurně pracovat!

Dexter VII (1) - upoutávka

3) Dexovo odhalení

Na třetím místě se umístil bravurní start nynější 7. řady, v němž došlo na definitivní odhalení Dexterovy identity Debrou. Jasně, obešlo se to bez přehršle hemoglobinu, napětí se však dalo krájet – a bylo jenom předehrou tomu, co se udá na konci série!

2) Dexterovo zrození

Třetí díl od konce 1. řady přišel se skutečnými hektolitry krve, až to vytočilo i samotného Dexe! Proč? Protože mu to připomnělo jeho vlastní zrození. Za vše mohl Dexův bratr Brian, když zaneřádil jisté místo vraždy tak mocně, až to Dexovi spustilo flashbacky...

Dexter VII - Lollipop

1) Smrt Rity

Na konci 4. řady pak přišla epizoda Už je po všem, která s námi zamávala pravděpodobně nejvíce. Po zúčtování s Trinitym se Dexter vrací domů a nachází tu zavražděnou Ritu – zvrat, jenž nám kdysi panenky protočil tak, že by se divil i Tasmánský čert. To celé je bravurně zakončené Harrisonem ležícím v krvi, stejně jako to kdysi zažil sám malý Dex.

A co vy, jste s výběrem spokojení, nebo byste raději vypíchli jiné příklady veletočů? Dodejme, že tradičně hutný je i konec aktuální řady!

Nadále však už raději bez spoilerů, však se o tom můžete přesvědčit sami každou neděli večer na Prima COOL.

(lol)

Dexter - dvojí tvář

Šest zajímavostí z natáčení Dextera

Dexter VII

Dexter je zpět: co vás čeká v nové 7. řadě?

Dexter - 4. narozeniny červený

Temné začátky dojemně děsivého Dextera

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama