4 nejdivnější věci v Simpsonových: Jak je možné, že Homer pořád nemá peníze?

Dodnes nás nepřestávají udivovat...
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

Na téma žluté rodinky vznikly myriády všemožných i nemožných článků. Navzdory sáhodlouhé výdrži Simpsonových nás však několik jejich dějových elementů nepřestává udivovat dodnes. Hnidopišsky jsme vybrali čtyři nejdivnější.

04) Proč je Homer takový škrt?

Zejména v prvních řadách Simpsonů měla žlutá rodinka finanční potíže jenom asi jednou týdně. Dokonce i později Homer čas od času zaskučí, že má kapsy děravé – což je od někoho, kdo byl astronaut, iluminát, komik i superhrdina skutečně asi nejpřekvapivější životní výkon vůbec.

Při všech těch finančních potížích je ovšem otázkou, proč Homer prostě nepožádá o zálohu od svého bohatého nevlastního bratra Herba? Pamatujete, to je ten, co se objevil ve 2. a 3. řadě, chtěl od Homera vymyslet auto, zkrachoval, ale později jmění získal nazpět a s Homerem se usmířil! Nakonec ale, kdo ví, možná, že Homer potají před svou rodinou odírá Herbieho každý měsíc, a jenom tak si může dovolit látat své nekonečné maléry… Je to holt pěkný škrt!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

03) Proč není ve Velké partě Martin?

V geniálním díle Bartova kometa se ukáže, že na Springfieldské základní působí i parta supergéniů, kteří do svých řad (pro jeden díl) přijmou i Barta. To celé samozřejmě jenom díky tomu, že náhodou objevil svou kometu. Ačkoliv je přitom členem "Velké party" alias "Superfriends" i Líza, povážlivě tu chybí Martin!

Tentýž Martin, který je stejně jako zbytek party archetypem šprta zhruba v 99,9 % zbylých epizodách Simpsonových. Nedává to smysl! Mluvíme tu přece o městě, kde do iluminátské party Kameníků vezmou i takového nýmanda, jako je Homer! Co jiného je ještě v této v povaze reality Simpsonových špatně? A můžeme si být vůbec čímkoliv jistí?!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

02) Milhouseovi rodiče jsou zjevně sourozenci

Víte, jak jsme v jednom z dílů v budoucnosti poznali společnou dceru Milhouse a Lízy? Měla podobný vzorec vlasů jako Líza, zároveň jí však nechyběla modrá vlnka po Milhousovi. Protože takhle v animácích asi funguje genetika, že jo. Jakmile však dojdete k podobnému zjištění, Milhousovi rodiče najednou začnou působit... jinak než dříve.

Nejenže mají oba identickou barvu vlasů, ale i stejné brýle, oči nebo dokonce obočí. Ve 26. řadě bylo dokonce oficiálně potvrzeno, že jsou pokrevně spříznění, což VŠEM dřívějším scénám dvojice dodává poněkud incestní pachuť.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

01) Homerova váha je KOLIK?

Všichni víme, že je Homer Simpson jeden z moderních prototypů tlusťocha. Napájí se věčně pivem, přikusuje koblihy, je s to vdechnout steak velký doslova jako kráva. Když však v jednom z dílů, kdy si Homer na svou obří váhu stěžuje, vyjde jeho váha na pouhých 238 liber, čili 107 kg, ukáže se, že to vlastně není zase tolik.

Jasně, jde o nadváhu – ale v ranní tramvaji nebo autobuse nejspíše na vlastní kůži detekujeme haldy daleko větších cvaldů. Na to, že v animácích obvykle dochází na ty nejbizarnější hyperboly reality, je Homer ještě vcelku normální taťka s bříškem, nikoliv abnormální monstrum, jaké z něj Simpsonovi často dělají.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

Simpsonovi běží na Prima COOL každý podvečer!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!