4 nejlepší hry, které vymysleli v Teorii velkého třesku. Jak si je můžete zahrát?

Kdo si hraje, nezlobí!
tapir spock
tapir spock
CBS

reklama

Ačkoliv kluci z Teorie velkého třesku fandí spíše hrám digitálním, ze společenských důvodů čas od času se musejí obejít bez nich – a to je čas na jimi vymyšlené společenské hry! Jistě je ze seriálu dobře znáte. Vybrali jsme a opsali pravidla čtyř nejlepších!

Prkový fotbal

První hra je primitivní – zahrát si ji může každý, kdo si z hlavy pamatuje periodickou tabulku prvků! Princip je stejný jako u slovního fotbalu – tedy říct jedno slovo a navázat na jeho poslední písmo jiným slovem začínajícím stejně – jenom je paleta možnost omezená na chemické prvky. A tak začnete héliem, kolega naváže kovem jménem mangan, vy musíte kontrovat neodymem, ale můžete sáhnout i po dusíku, jež má značku N, a tak furt dále. Vidíte, jasné jako facka!

01
Autor: CBS 01

Trestling

Ovšem nejen hlavu Hawkinga, ale i tělo Ramba si můžete vypracovat podobnými hrami, sáhnete-li pro změnu po Trestlingu. Tato hra spočívá v kombinaci páky (kdy dáte pravačku na stůl a přetahujete se s jinou pravačkou) a Tetrisu (hranou levou rukou na klávesnici notebooku). Výzvou je multitasking, vítězí však ten, který porazí oponenta v jednom či druhém typu hry – přiznejme si, že jednodušší bude se soustředit na fyzickou část, protože než jeden dohraje Tetris, musel by odolávat fakticky dlouho.

02
Autor: CBS 02

Jídlo, přítel, boj

Jeden musí vybrat tři vodní tvory. Ten druhý se musí rozhodnout, koho sníst, s kým se spřátelit a konečně s kým se poprat. Podobné společenské hry určitě znáte v jiné variaci. Sheldonova verze je však podstatně lepší, protože oproti konkurenčním hrám neobsahuje svatbu a navrch je zde možnost oponenta sníst!

03
Autor: CBS 03

Kámen, nůžky, papír, ještěr (nebo tapír...), Spock

Zdaleka nejznámější hrou z Teorie velkého třesku je však Sheldonova variace na Kámen, nůžky, papír! Poprvé se objevila už před osmi lety v epizodě Rozšíření o tapír-Spock a ve světě je její princip je všeobecně znám – pokud jej přesto potřebujete oživit, původní trojice gest je rozšířena o ještěra a Spocka. Stejně jako původně nůžky stříhají papír a papír balí kámen, pak se to však už komplikuje, poněvadž kámen rozdrtí ještěra, ještěr otráví Spocka, Spock ničí nůžky, nůžky utnou hlavu ještěrovi, k tomu ještěr může sníst papír, papír usvědčit Spocka, Spock naopak zvládá vypařit kámen a kámen tupit nůžky! Prvních pět set her je to trochu složitější, ale pak tomu všemu jistě přijdete na chuť!

04
Autor: CBS 04

Teorie velkého třesku se vám nabízí od pondělí do čtvrtka v 15.25 a 21.25!

Teorie velkého třesku se vám nabízí od pondělí do čtvrtka v 15.25 a 21.25!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!