5 největších děr ve scénářích Hry o trůny! Kvůli tomuhle nedává celý seriál smysl...

Někdy zůstává rozum stát...
Scenáristé asi nemohou myslet na všechno...
Scenáristé asi nemohou myslet na všechno...
HBO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ačkoliv si fanoušci na celém světě užívají seriál Hra o trůny, najde se v něm celá řada chyb. Dokonce tak zásadních, že by při jejích nápravě museli scenáristé všechno od základu přepsat. Nechybělo totiž mnoho a některé postavy by vůbec nežily nebo se vůbec nepotkaly, a to by byla pro končící seriál pohroma! Podívejte se spolu s námi na pět největších chyb, které mohly seriál kompletně rozložit.

1) SAM NEMĚL PŘEŽÍT

Bílí chodci chtějí očividně jedno jediné - zabít všechny živé a obrátit je na svou stranu tím, že je nechají vstát z mrtvých. Pamatujete si ale na finále druhé série, kdy se Sam ztratí na Pěsti prvních lidí a smiřuje se s tím, že jeho osud je u konce? Také že ano - přisluhovači Nočního krále ho totiž spatří, zakřičí a pak? Pak pokračují dál. Proč? Jaké to má logické vysvětlení?

2) TELEPORTACE PO SVĚTĚ

Dalším neduhem zejména sedmé série je, že postavy až příliš rychle cestují po mapě z jednoho místa na druhé. Zatímco v úvodu jsme čekali několik dílů, než překonají dlouhou vzdálenost, sedmá série nám ukazuje, že jednodenní pochod zvládne Gendry uběhnotu zpět během několika minut, že se loďstvo přesouvá sem tam bez mrknutí oka a nikoho to zřejmě nepřekvapuje. Proč tedy Daenerys nevyužívá téhle skvělé schopnosti a nelétá na dracích kvůli průzkumu už od prvního dílu?

3) NESMYSLNÁ ZMĚNA POČASÍ

Jeden z důvodů, proč musela zemřít princezna Shireen byl ten, že Stannisovi před obléháním Zimohradu nepřálo počasí. I přes to, že už víme, že smrt malé princezny byla zbytečná, scenáristé to naznačili výsměchem už v dalších dílech. Sněhové bouře, obestírající Zimohrad i jeho okolí, totiž před bitvou bastardů záhadně zmizely. Nikde se nepovalovala ani homole sněhu a všichni si užívali sluníčka... Proč?!

4) ZRÁDCE JON SNOW

Zběhové Noční hlídky jsou trestáni smrtí, což je zákon, nad který se nikdo nepovyšuje. Přesto Jon Snow po svém zmrtvýchvstání prohlásí, že jeho hlídka je u konce a rozhodne se věnovat povinnostem panovníka severu. Úctyhodné, jistě, ale skutečně mu severské rody baští všechnu tuhle povídačku? Promíjejí mu, že za Zeď pustil Divoké? Že zabíjel členy Hlídky? Hm...

5) CERSEINA POMSTA

Poslední věcí, která nedává smysl, je Cerseina akce, na jejímž konci zůstali mrtví takřka všichni, kdo jí stáli v cestě. Obří výbuch Baelorova septa byl samozřejmě náležitě pompézní, ale jak je možné, že přípravy nikdo neodhalil? Varys nebo Petyr jsou muži, kteří vždy věděli všechno a opravdu by někdo přehlédl, že po bitvě na Černovodě zůstaly v podzemí Králova přístaviště stovky litrů smrtonosné tekutiny? Ale, no tak...

Reklama
Reklama