Simpsonovi správně předpověděli 5 zásadních událostí roku 2021

Slavný seriál opět ukázal, že vidí do budoucnosti.
Simpsonovi a události roku 2021
Simpsonovi a události roku 2021
20th Century Fox

reklama

O schopnosti seriálu Simpsonovi předpovídat světové události už se toho napsalo mnoho, každopádně jde většinou o relativně nahodilou shodu, kterou však věrní fanoušci dokážou pečlivě dohledat a pak si ji náležitě užít. Pojďme si tedy užít i události, které Simpsonovi trefili v roce 2021.

Richard Branson ve vesmíru

Vesmírné závody magnátů v roce 2021 odstartoval britský miliardář Richard Branson, který se na palubě vesmírné lodi VSS Unity své vlastní společnosti Virgin Galactic dostal do výšky 86 kilometrů až na hranice vesmíru a strávil čtyři minuty ve stavu beztíže.

V patnáctém dílu pětadvacáté sezony Simpsonových s názvem Válka umění se objevila scéna, kde se ve vesmíru vznáší astronaut, který jako by Bransonovi z oka vypadl. Není divu, že se objev hned začal šířit sociálními sítěmi.

Šaty Kamaly Harrisové na prezidentské inauguraci

Slavnostní inaugurace nového amerického prezidenta Joe Bidena a jeho viceprezidentky Kamaly Harrisové vzbudila poprask mezi simpsonology. Všimli si totiž, že nápadně podobný fialový kostýmek a náhrdelník měla při nástupu do prezidentské funkce i Líza Simpsonová v sedmnáctém dílu jedenácté sezony s názvem Nebárt se budoucnosti. Někteří dokonce začali spekulovat, zda Harrisová nezvolila outfit po vzoru Lízy.

Útok na Kapitol

První a dobře zdokumentovanou událostí, kterou Simpsonovi předpověděli, byl útok příznivců Donalda Trumpa na americký Kapitol, kdy se USA ocitly na hranici anarchie. Povedlo se jim to v halloweenském speciálu předchozího roku, který se dotkl i rozdělené společnosti před prezidentskými volbami. Díl vyvrcholil apokalypsou ve Springfieldu. Ta v mnohém připomínala záběry, které mohli vidět diváci při záběrech z napadeného Kapitolu.

Tom Hanks uklidňuje americký lid

Z důvodů covidových opatření a taky po vyhrocených údálostech útoku na Kapitol byla inaugurace nového amerického prezidenta Bidena spíše komorní a přísně střeženou události bez příhlížejích davů. Uváděl ji oscarový herec Tom Hanks, který se svými slovy snažil zklidnit situaci, což mnoha lidem připomnělo scénu z celovečeráku Simpsonovi ve filmu, v němž Hanks promluvil k Američanům se slovy: „Americká vláda ztratila vlastní důvěryhodnost, tak si půjčuje tu mou.  

Nástup omikronu

V závěru roku se objevila nová nakažlivější mutace omikron, která zarazila většinu optimistických vyhlídek na brzký konec pandemie nemoci COVID-19. Simpsonovi však nepředpověděli jen nástup covidu jako takového v podobě čínské chřipky, ale údajně i útok omikronu na nebohé pozemšťany, jak ukazují záběry sdílené na sociálních sítích. Nejedná se však o Simpsonovy, ale sesterský sci-fi seriál Futurama, kde se ve dvanáctém dilu první sezony objevili dobyvatelé z planety Omicron Persei 8.

Každopádně slušné skóre, co myslíte?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!