6 věcí, kterých jste si nevšimli ve filmu Thor: Ragnarok! Jak je to s Thanosovou rukavicí?

Postřehli jste všechny skryté odkazy v nejnovější marvelovce?
Čeho všeho jste si nevšimli ve třetím Thorovi?
Čeho všeho jste si nevšimli ve třetím Thorovi?
Marvel

reklama

Pokud už jste viděli třetí díl z komiksové série o drsném bohovi hromu – Thor: Ragnarok, pak s námi jistě budete souhlasit, že rozhodnutí režiséra Taika Waititiho podat film v retro kabátku stálo za to. Naštěstí pro něj má ale komiksová postava Thora více než padesátiletou historii, a tak bylo rozhodně z čeho čerpat.

Pokud vás teď zajímá 6 nejlepších odkazů, které jste ve filmu nejspíš nepostřehli, pokračujte níže:

1) Throg

Když se Loki omlouval Thorovi za to, jak ho jednou proměnil v žábu, většina diváků se v kině smála. To ale nejspíš netušili, že v jednom z milovaných příběhů z 80. let byl Thor skutečně žábou, říkal si Throg a bojoval v Central Parku proti krysám. A ano, i tehdy jej proměnil zrádný Loki.

Throg
Autor: Marvel/Marvel Comics/Disney Throg

2) Ztracená sestra

Thor: Ragnarok nebylo poprvé, kdy se Thor dozvěděl o tom, že má sestru. V roce 2014 představil Neil Gaiman světu postavu Angely, která měla být dávno ztracenou dcerou Odina. Angelu vychovávala rasa andělských válečníků, proto tak specifické jméno.

Hela / Angela
Autor: Marvel/Marvel Comics/Disney Hela / Angela

3) Šampioni planety Sakaar

Pamatujete na obří věž na planetě Sakaar? Zdobily ji tváře bývalých šampionů (a současného Hulka), mezi kterými byli například Man-Thing, Beta Ray Bill, Ares nebo příšera Bi-Beast.

Věž šampionů
Autor: Marvel/Marvel Comics/Disney Věž šampionů

4) Soutěž mistrů

A u gladiátorské arény ještě chvíli zůstaneme. Postava Grandmastera označovala souboje jako Contest of Champions (v překladu soutěž mistrů). To je přímý odkaz na událost v komiksech, ve které postavy Grandmastera a Smrti manipulovaly známé hrdiny proti sobě v obřích bojových hrách.

Contest of Champions
Autor: Marvel/Marvel Comics/Disney Contest of Champions

5) Falešná rukavice

Když se v prvním Thorovi objevila mocná Rukavice nekonečna, diváci byli zmatení, jelikož šlo zároveň i o předmět, který měl Thanos nějakou dobu poté u sebe. V novém filmu však Hela odhaluje pravdu, že spousta předmětů v Odinově sbírce je falešných, včetně právě zmíněné rukavice. Proč si je tam schovával? Těžko říct.

Rukavice nekonečna
Autor: Marvel/Marvel Comics/Disney Rukavice nekonečna

6) Ať žije král Thor

Konec snímku vrcholí bitvou mezi Helou a Thorem, při které Thor ztratí oko. Následně je korunován králem toho, co zbylo z Asgardu (tedy lidí) a vyráží se svou partou směrem k Zemi. Tohle je odkaz na jednu z novějších postav, která se v komiksech objevuje – budoucí verzi Thora. Ten má taktéž jedno oko, k tomu ještě umělou ruku a velmi připomíná Thorova taťku Odina. Že by se filmový Thor ubíral podobným směrem?

Budoucí Thor
Autor: Marvel/Marvel Comics/Disney Budoucí Thor

reklama

reklama