6 vizuálně skvělých hororů, na které se nebudete moct přestat dívat!

Program na podzimní večery zaručen.
Vizuálně nezapomenutelné horory
Vizuálně nezapomenutelné horory
Columbia Pictures/20th Century Fox

reklama

Určitě existují filmy, které sledujete opakovaně. Ať už jde o vánoční pohádky, oblíbené filmy z mládí, nebo vizuálně perfektní snímky, které vás nadchly v posledních letech. Co kdybychom ale nabídku omezili pouze na horory a spojili příjemné s příjemně mrazivým? Tady je šest hororových filmů, které vás dostanou i svým skvělým vizuálním zpracováním.

Suspiria

Proč nezačít tím nejlepším? Suspiria je italský horor režiséra Daria Argenta, který však proslavila mistrná práce kameramana Luciana Tovoliho. Horor z prostředí baletní akademie má dechberoucí paletu barev, přičemž všechny scény vznikaly přímo na place. Postprodukce? Minimální. Efekt? Nadpozemský! Tenhle film zkrátka musíte vidět.

Suspiria
Autor: Imgur Suspiria

The Love Witch

Dalším filmem je ne zrovna doceněný snímek Anny Biller The Love Witch, který to od kritiků poměrně schytal. Důvodem je ne zrovna konzistentní příběh i způsob vyprávění, na druhou stranu ale jde o velmi kontrastní dílo, které k sobě svádí holčičkovský vizuální styl a ostrý feministický přístup.

The Love Witch
Autor: Imgur The Love Witch

Neon Demon

Pokud člověka něco skutečně vyvádí z komfortní zóny, pak to jsou již zmiňované kontrasty. Ve francouzském filmu Neon Demon z hollywoodského prostředí se tak velmi úspěšně mísí noblesa a luxus pozadí největších filmových studií se špínou a hnusem, kterým jsou prolezlí jednotliví členové tohoto cirkusu. Připravte se na nekrofilii, kanibalismus anebo jen na frontální útok blesků fotoaparátů.

Neon Demon
Autor: Imgur Neon Demon

Osvícení

Z prostoru menších nezávislých filmů pojďme ke komerční produkci. Film Osvícení je legendou a důvody, proč se objevuje v tomto žebříčku, jsou jasné. Bez ohledu na stáří filmu nabízí nezapomenutelné momenty, scény i samotné úhly pohledů kamer, díky kterým se budete chtít vracet do šíleného světa Jacka Torrence pokaždé, najde-li se příležitost a vhodná společnost.

Osvícení
Autor: Imgur Osvícení

Vetřelec

Další klasikou je Vetřelec Ridleyho Scotta. Rovněž velmi nadčasový snímek, který si více či méně nápadně hraje s estetikou jednotlivých záběrů a i přes některé dnes již spíš úsměvné scény nabízí velmi hutnou potravu pro všechny, kterým obyčejné filmy nestačí. Perfektní podívaná i po bezmála čtyřiceti letech.

Vetřelec
Autor: Imgur Vetřelec

Nosferatu – Fantom noci

Ano, ano, Nosferatu Friedricha Murnaua z roku 1922 by si místo v tomto žebříčku zasloužil také, nicméně v tomto případě je řeč o remaku z roku 1979 od režiséra Wernera Herzoga. Fascinující totiž je, že se původně mělo jednat o Drákulu, na kterého ale Herozg nezískal práva, a tak film přepracoval do trochu jiné podoby, vycházející z již zmiňovaného legendárního snímku z 20. let 20. století. Tahle zvláštní kombinace a nutnost natočit některé scény jinak však daly vzniknout nezapomenutelnému dílu, pod které se podepsal i Klaus Kinski. Výsledkem je perfektní podívaná, která funguje i po letech.

Nosferatu - Úsvit noci
Autor: Imgur Nosferatu - Úsvit noci

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!