7 nejlepších dílů Simpsonových ze slabších řad! Pamatujete si na ně?

Nemusí pršet, hlavně když něco kápne
Nejlepší díly Simpsonových
Nejlepší díly Simpsonových
20th Century Fox/archiv Prima COOL/Universal Pictures

reklama

Simpsonovi jako jsou dobrý a špatný sex – když jsou skvělí, jsou skvělí; a i když nejsou skvělí, pořád jsou lepší než vůbec nic. Poznejte proto první část přehledovky, která vám odkryje ty nejlepší díly z těch horších řad žluté rodinky, tentokráte mezi řadami 13 až 19.

7) Příběhy z nevrácené knihy

"Schovávám se za závěsy, protože se bojím, že mě někdo prořízne!" Už od svého počátku byli Simpsonovi seriálem, který se vyžíval v parodii – a co parodovat lépe než tragédii?! Když šel rating poprvé výrazněji dolů, povídkové Příběhy z nevrácené knihy všem spravily chuť svou variací na Hamleta. Znalci byli pobaveni a pro ostatní díl fungoval přinejmenším jako vtipnější verze čtenářského deníku.

6) Vočko pečuje o malou

Skoro vždy, když se seriál vydal do Vočkovy náruče, výsledek byl překvapivě dobrý. Vočko totiž jako skoro až sebevražedně smutný charakter jednoduše platí za zlatý důl humoru. Vočko pečující i malou Maggie byla proto dvojí výjimka z pravidla, protože na konci epizody není náš hlavní hrdina v horším stavu než na začátku!

5) Rychle a srstnatě

Homer bojující s medvědem? Co více vlastně potřebujete ke štěstí!? OK, co třeba navíc ještě kvalitní scénář, který z absolutně nonsencuálního dílu těží naprosté maximum? V první půlce si Homer vytvoří čtyřicetikilovou kouli cukrové vaty, poté, když se jí jde zbavit, přežije napadení medvědem – z nějakého důvodu mu to všichni vyčítají.

4) Požírač srdcí

Korporátní svačinky překovají Barta v jednu velkou tučnou kouli a Simpsonovi se tak porochní v seriózním tématu (nejen) dětské obezity. Mravokárná story ruku v ruce s tradičně bizarními příběhy (hostel pro Němce?) zaujmou, neméně však pobaví alternativní verze znělky s tlustým Bartíkem.

3) Zdánlivě nekonečný příběh

Je cosi delikátního na příběhu Zdánlivě nekonečného příběhu, dílu, v němž vidíme příběh vyprávěný v příběhu jiného příběhu dalšího příběhu. Ačkoliv výsledek má naprosto nulový vliv na celkovou story, podobně bezbřehé experimentování jsme v Simpsonových neviděli velmi dlouhou dobu – a vůbec by nám nevadilo, kdyby se něco podobného, podobně jako čarodějnické díly, stalo tradicí!

2) Vočko veršotepcem

Co jme to psali o apelu Vočkových epizod? Ve Vočko veršotepcem se Simpsonovi (skrze Lízu) tentokrát opět vyžívají ve Vočkově temné duši poté, co Homer zapomene na Vočkovy narozeniny. Když se nakonec z našeho barmana stane poetou ve stylu Bukowskiho, díl se ponoří do překvapivě sofistikovaných literárních referencí, nažere se tu tedy i průměrný intouš!

1) Věčný stín Simpsonovy mysli

Kdy se z komického opilce, jakým Homer bezpochyby je, stává destruktivní karikatura? Simpsonovi se na podobně seriózní otázky často neptají – Věčný svit Simpsonovy mysli byl však pomyslnou výjimkou z pravidla! Vyprávění dílu je navíc tak trochu podobné Pařbě ve Vegas, což opět zavání podezřelou porcí experimentování – a to my v našich oblíbených seriálech vždy můžeme!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama