7 nejúžasnějších simpsonovských rekordů: Co dokázal nejdéle běžící animovaný seriál?

To nejlepší k simpsonnímu maratonu!
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

Jak už je na 1. dubna tradicí, Prima COOL vám na celý večer naservíruje maraton nejnovějších dílů Simpsonových - tentokrát prvních 6 epizod z 28. řady! Žlutá rodinka se zdárně blíží vstříc završení třetí dekády v televizi, ve skutečnosti má však na kontě ještě víc maratonů, než ukrutný věk - poznejte všechny zásadní simpsonovské rekody.

7) Nejdéle běžící animovaný seriál

První bod je nejspíše tím, který jste všichni uhodli - Simpsonovi mají víc letokruhů než kterýkoliv jiný seriál v USA, tím však počet jejich výdobytků v Guinessově knize teprve začíná.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

6) Nejdéle běžící sitcom

Další bod je možná už překvapivější - mnozí mají totiž za to, že Simpsonovi jako kreslený seroš přece nejsou sitcomem. Opak je však podle Guinessovy knihy pravdou a Simpsonovi jsou naopak mezi sitcomy největší trvalkou - tentokrát co do počtu dílů. Vlastně si tohoto statutu užívají již od roku 2009. Vzhledem k odsouhlasení 29. a 30. řady přitom Simpsoňáci co nevidět překonají i ultimátní rekord v počtu dílů seriálu vůbec - stane se tak, jakmile natočí svou 670. epizodu.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

5) Nejvíce cen Emmy získaných jedním člověkem a kolektivem

Na pátém místě máme ve skutečnosti rekordy hned dva. Nejvíce obdarovaným autorem je James L. Brooks, scenárista, producent a režisér, který získal svou DEVATENÁCTOU Emmy už před 11 lety. Ruku v ruce s tím jde i víc jak 30 cen Emmy (!), jimiž byl pochválen celý tvůrčí kolektiv seriálu.

simpsonovi fox
simpsonovi fox

4) Nejvíce hostujících hvězd v seriálu

Bývaly doby, kdy si Simpsonovi vystačili jenom s Homerem, Marge, Lízou a Bartem. Ale kde ty loňské sněhy jsou. Simpsonovi překonali rekordní souhrnný počet celebrit již v 16. řadě poté, co v 352 dílech ukázali na 337 hostujících hvězd. Momentálně jejich počet činí víc než dvojnásobek. Nezdá se tedy, že by jim tuto pozici měl kdo kdy uzurpovat.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

3) Nejhledanější seriál na internetu

V tomto již naopak Simpsonovi pokořeni nejspíše byli, podle údajů Googlu byli nejvíce vyhledávaným zbožím jenom mezi lety 2001 a 2003. Vzhledem k tomu, kolik lidí mělo internet tehdy a kolik jej má dnes, momentálně nejspíše více lidí na Wikipedii hledá i informace o bezzákluzových dělech. Přesto, gratulace je na místě!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

2) Nejvytrvalejší souvislé sledování pořadu

Tento rekord pro změnu nepřichází ze strany tvůrců, ale fanoušků, přesněji dvojice Jeremiaha Franca a Carin Shreve. Ti v roce 2012 na maratonu sledování Simpsonů překonali předešlý tři a půl dny trvající rekord v souvislém sledování jednoho pořadu o víc jak půlhodiny.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

1) Nejvíce lidí pracujících na uměleckém díle

Zřejmě nejbizarnější triumf v seznamu simpsonních rekordů ale pochází ze slavného amerického Comic-Conu z roku 2014, během něhož vznikl tzv. The Homer Dome. Tato kupolovitá stavba ve tvaru Homerovy hlavy jednou bezpochyby zamotá hlavu budoucím archeologům, vyjma bizarního vzhledu však obsahovala i nástěnnou malbu, do níž mohl přispět každý návštěvník. Touto formou nakonec na vymalování Homerovy hlavy přispělo víc jak pět a půl tisíce lidí - tím překonali předešlý rekord skoro trojnásobně!

Homer Dome
Homer Dome

Narozeninový maraton 28. řady Simpsonů začíná už v sobotu ve 20.00 na Prima COOL. A hned v neděli vás ve 14.55 čeká jeho repríza!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama