7 potitulkových scén, které zásadně mění dojem z celého filmu! Viděli jste je všechny?

Někdy se zkrátka vyplatí, zůstat sedět v kině až do úplného konce!
Potitulkové scény z filmů
Potitulkové scény z filmů
Marvel/Disney

reklama

Potitulkové scény jsou oblíbenou kratochvílí zejména diváků komiksových filmů. Často ale nejde jen o humorné ukončení dvouhodinové akční jízdy, ale teaser věcí budoucích, případně dovysvětlení událostí, na které se před titulky nedostalo. Někdy je ale obsah natolik zásadní, že kompletně mění pohled na celý film a často jej i v několika vteřinách popírá. Pojďme se podívat na 8 nejzásadnějších scén z poslední doby!

ZROZENÍ PLANETY OPIC

Pokud znáte původní Planetu opic, pak víte, že lidstvo v určitém bodě takřka vyhynulo a umožnilo opicím převzít kontrolu nad světem. Ve filmu Zrození planety opic ale ke smrti lidstva nedojde, dokud si nepočkáte na závěrečnou scénu. Ta jasně vysvětluje, jakým způsobem se vir dostal do světa a zase za to můžou letadla.

PIRÁTI Z KARIBIKU: NA KONCI SVĚTA

Také se vám nelíbil konec třetího dílu Pirátů? Nelíbilo se vám, že Will a Elizabeth skončili rozděleni… do konce života? Pak po tříhodinovém filmu nesmíte chodit na záchod a čekat na sáhodlouhé titulky, aby se vám přehrála scéna, kde se dva hlavní hrdinové po deseti letech znovu setkají…

RYCHLE A ZBĚSILE 5

Potitulková scéna v pátém dílu Rychle a zběsila byla zásadní nejen pro děj dalšího filmu, ale také pro všechny, kdo hoří platonickou láskou k Michelle Rodriguez! Jak se totiž na samém konci dozvíte, Letty nezemřela, žije a stane se ústřední postavou šestého dílu. Pokud byste z kina odešli, bylo by to pro vás za dva roky celkem solidní překvapení.

CLOVERFIELD

Tento film je oblíbený zejména pro to, že na jeho konci se vyvrcholení mísí s tragédií – spolu s monstrem zahyne i hlavní hrdina, ale je tomu skutečně tak? V potitulkové scéně zazní slova, která na první poslech říkají něco jako – Help us (Pomozte nám). Ve skutečnosti jde ale o pozpátku puštěnou hlášku It’s still alive (Je to stále naživu), což dává prostor k dalšímu dílu, úvahám I spekulacím.

PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH TAJEMNA

Také čtvrtý díl Pirátů má celkem zajímavou scénu, která do velké míry rozehrává zápletku chystaného pokračování. Penelope Cruz coby Angelica sice zůstává na konci ponechána na opuštěném ostrově, záhy se ale k jejím nohám vyplaví woodoo panenka kapitána Jacka Sparrowa. Bude se chtít mstít? Uvidíme!

IRON-MAN

První filmový Iron-man končí výstupem Tonyho Starka, který – poplatně svému egu – odhalí, že on sám je mužem v zářivém brnění. Začnou titulky a po nich nalákali filmaři na další filmy, týkající se, mimo jiné, celých Avengers. Tonyho Starka totiž v jeho domě čeká Nick Fury a má pro něj informaci o iniciativě jménem Avengers. Pro fanoušky šlo o potvrzení, že Iron-man rozhodně nebyl posledním marvelovským filmem.

DEADPOOL

Málokdo ví, že Deadpool byl parodií až do samotného konce. Na potitulkovou scénu se automaticky čekalo a filmoví znalci se mohli smát dvakrát tolik. Vyjma vtipných hlášek o tom, co „tam ti lidé ještě dělají, proč nejdou domů“, šlo totiž o přesnou kopii závěru filmu Volný den Ferrise Buellera z roku 1986, který končil – vyjma vtipů o rozpočtu Marvelu a Samuelu L. Jacksonovi – úplně stejně.

reklama

reklama