9 věcí, které jste nevěděli o Teorii velkého třesku! Víte, že Penny měla být původně sexuální mašina?

Seriál známe tak dlouho a přesto nevíme vše
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS

reklama

Na nové díly seriálu Teorie velkého třesku si budeme muset počkat až na konec září, na druhou stranu tím ale vzniká prostor, odhalit věci, které možná vůbec nevíte. I přes to, že je s námi Leonard, Sheldon, Rajesh, Howard a další téměř deset let, následující seznam vás možná trochu překvapí.

1) Jména epizod

Každý díl je pojmenovaný po skutečné vědecké teorii, jedinou výjimku tvoří pilotní díl, který se jmenuje jednoduše – Pilot. Díky desítkám epizod se tak dozvíte, že se skutečně někdo zabýval paradigmatem Středozemě nebo regenerací obchodů s komiksy.

2) BAZINGA!

Pokud jste někdy pátrali po tom, co přesně znamená bazinga, nebo kdo s touto hláškou přišel, museli byste znát jednoho ze scénáristů. Na place se rozhodl napálit všechny tím, že vydlabal grep a obě půlky zase pečlivě spojil k sobě. Pokaždé, když někdo grep vzal a chtěl ho oloupat, vykřikl: „Bazinga!“ Od té chvíle pak spontánně začal hlášku používat Jim Parsons (Sheldon) a dostala se i do scénáře.

3) Fotky na lednici

Určitě jste si všimnuli fotek, které má Penny na lednici – byly v mnoha záběrech, ovšem nikdy ne tak blízko, aby se dalo přesně určit, kdo na nich je. Ve skutečnosti jde o fotografie členů natáčecího týmu i jednotlivých herců.

4) Kdo je tady vědec?

Mayim Bialik (Amy) je jediná z herců hlavních rolí, která má skutečně vědecké vzdělání. Díky svému doktorátu tak často ověřuje, jestli ve scénářích nejsou nesmysly.

5) Sexuální mašina Penny

V nikdy neodvysílané verzi pilotního dílu, který byl promítán testovací skupině diváků, zastávala Penny roli sexuchtivé holky od vedle, která měla hned od prvního dílu prospěchářsky svádět jednotlivé postavy. Divákům se ale nelíbila, a tak ji tvůrci seriálu vtiskli hlubší charakter.

6) Pouze jediné schodiště

Ve všech scénách, kde postavy jdou do schodů k bytům Sheldona s Leonardem, resp. Penny, kráčí po schodech. Ve skutečnosti je ale vytvořeno pouze jediné patro a pro jednotlivé scény se mění dekorace.

7) Píseň pro nemocného

Písnička „Soft Kitty“, kterou si nechává Sheldon zazpívat od Penny, když má chřipku, je skutečnou písní. Do scénáře se dostala coby písnička ze školky, kterou se naučila dcera jednoho z producentů.

8) Dvojí osobnost

Sheldon Cooper je blázen do Star Treku a třeba i Doktora Who, herec Jim Parsons ale údajně nikdy neviděl ani epizodu.

9) Hlas Bernadette

Ne, ne, pisklavý hlas Bernadette – manželky Howarda – není jejím skutečným hlasem. Pro svou roli jej mění v závislosti na tom, s kým a o čem mluví.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama