7 nejzábavnějších scén ze seriálu Ajťáci: Od mailování hasičům k internetu v krabičce

Předchůdce Teorie velkého třesku vám teď dělá radost přímo na Prima COOL.
Ajťáci
Ajťáci
Channel 4

reklama

Každé pondělí večer teď na COOLu běží kultovní britský sitcom Ajťáci. Moss, Roy, Jen a Douglas ničí bránice v jednom z prvních populárních serošů, který pro sobě postavil partu nerdů ze světa IT a… normální lidi. Koncept, se nímž o něco později dobyla svět Teorie velkého třesku, má však v britském pojetí přeci jen jinou příchuť než dovoz z USA. Vzpomněli jsme na sedmero scén Ajťáků, které to krásně dokládají!

07) Nejlepší Star Trek vůbec!

OK, přiznáváme, že má tahle soudní scénka naši pozornost nejen kvůli vtipnému podtónu, ale samozřejmě i kvůli všemožným narážkám na Star Trek. Nemůžeme si totiž pomoct, ale jsme si zcela jistí, že svět potřebuje alespoň jednu celou sérii.

06) Denholmovo outré & Douglasovo entré

Vtipy urážející sexuální vlezlosti máme za sebou, pojďme na vtipy o smrti. Jako dvě strany mince spolu souvisejí dvě scény ze stejné epizody 2. série. V té první je odchod šéfíka Denholma ze seriálu pěkně "po Tomenovsku", a hned na to zaútočí příchod jeho svéráznějšího syna Douglase.

05) Urgentní e-mail

Jakkoliv je však Douglas zábavnou postavičkou, která vdechla život řadě gagů, je postavičkou vedlejší – krví a duší Ajťáků jsou Jen, Roy a především Moss! A s oním třetím pánem na holení si na věky věkův budeme spojovat jeho urgentní mail hasičům…

04) Kuřácká odysea

Jen má na triku pěknou řádků dalších gagů, ale možná tou nejpamátnější je její cesta za vytouženou kuřáckou pauzou. Jen tady jsme totiž slyšeli, že je pražský balet tak kvalitní!

03) Za pět prstů

Na bronzové místo jsme posadili okamžik, kdy se Roy a Moss snaží něco odcizit – což je chvíle zcela odlišná od toho, co Ajťáci běžně řeší. Jenže právě tohle postavení nerdů do naprosto anti-nerdovské situace je tím, z čeho Ajťáci tak často vaří parádní humor.

02) Toaleta pro postižené

Sraz spolupracovníků, první epizoda druhé řady, patří do zlatého fondu sitcomů – a to nejen kvůli gay muzikálu jménem Gay. Jejím vrcholem je scéna, při níž Roy odejde na toaletu pro postižené, a je nakonec nucen čelit trapnému vyústění své osudové chyby.

01) Tohle je internet!

Asi nejklasičtějším okamžikem Ajťáků je však genialita z epizody 3. série jménem Projev, v níž Moss a Roy upečou na Jen hoax s internetem v krabičce. Ale upřímně, kdo se občas necítil při pohledu na nový technologický bazmek podobně jako ona...

Ajťáci běží na Prima COOL každé pondělí ve 20:15.

reklama

reklama