6 největších otázek, které Akta X stále nezodpověděla

Něco už Akta X vysvětlila. Na vyřešení dalších věcí ale stále čekáme marně...
Akta X
Akta X
20th Century Fox

reklama

Shrnuli jsme, které záhady z Akt X stále čekají na své dořešení...

06) Pokračuje stále nákaza Flukemanů?

Flukeman byl jednou z „potvor týdne“ nespojenou s hlavním, mytologickým dějem seriálu. Dodnes není úplně jasné, jestli je přitom s jeho infestováním z dané epizody skutečně amen! Na podobné struně ostatně končila řada ne-mytologických dílů. Kdybychom měli vyčíst každou otevřenou otázku, museli bychom namísto článku napsat knihu! Přesto nás napadá ještě pár dalších větších nedořešených témat, která by mohla být námětem na pár pěkných dílů...

Akta X
Autor: FOX Akta X

05) Došlo na crossover s Hranicí nemožného?

Tohle vlastně není ani tak otázka daná Akty X jako spíše Hranicí nemožného (alias Fringe), přesto si ji tu položíme. Crossover mezi oběma seroši teoreticky není nepředstavitelný – obě značky totiž vlastní kanál Fox. Možnost crossoveru však nepramení jenom z našich vlhkých snů, ale i ze zmínky v první díle 2. řady Hranice nemožného – v jediné větě tu totiž senátor zmíní, že měla Divize Fringe dříve „označení X“. Jak Mulder a Scullyová, tak i Broyles přitom pocházejí z FBI. Jde jenom o náhodu, easter egg nebo potenciál pro budoucí merger?

Hranice nemožného
Autor: FOX Hranice nemožného

04) Jak ufouni či Kuřák eliminovali supervojáky

Nebudeme vám mít za zlé, pokud si zápletku z posledních řad původních Akt X už úplně nepamatujete. Jsme na tom podobně. Matně si však vybavujeme, že tu za velkou hrozbu byli supersilní supervojáci, kteří se zdáli být nezastavitelní. Pravda – zjevně se je podařilo zastavit a hrozbou nadále už nejsou. Stáli za tím ale ufoni, Kuřák, nebo někdo jiný? No tak, lidi z Foxu, tady na dovyprávění čeká celý potenciální příběh!

03) Kdy dojde na ufounskou invazi?

Hlavní záporáky v nových dvou řadách sehráli čistě lidé – bylo totiž vyjeveno, že ufouni svou původní invazi z roku 2012 odložili kvůli tomu, že lidstvo devastuje planetu. OK, to ale znamená, že jsou furt tam někde venku, ne? Inu, teoreticky ano, teoreticky ne. Mnohé postavy navíc věří i tomu, že ufouni nikdy neexistovali, a vše byl jenom plán Kuřáka a Syndikátu na odvedení pozornosti. Buď jak buď, nové díly tuhle šlamastyku raději nekomentují a řeší vedlejší zápletky. Jednou bychom však přesto chtěli slyšet vysvětlení...

Akta X
Autor: FOX Akta X

02) Co se stalo se včeličkami?

Zápletka prvního filmu, který si připomeneme právě v sobotu, sice končí překažením plánů konspirátorů na rozšíření ufounského viru… Ale finální záběr přesto naznačuje, že spíše půjde o odložení! Jasně, vzhledem k dalším událostem s Mulderovým zmizením, Scullyovou, supervojáky… a dvoudekádovou pauzou je jasné, že na tuhle vizi nedošlo. Přesto by bylo fajn scénu rozkreslit – když nic jiného, řada diváků filmu má totiž finální scénu stále vypálenou do hlavy, že ano!

Akta X
Autor: FOX Akta X

01) Umřel opravdu Kuřák?

Ha! Ať už jste poslední dvě řady viděli, nebo ne, na tuhle otázku je možné se ptát donekonečna. Kuřák měl v seriálu zkapat již minimálně dvakrát ne-li třikrát, a ani v posledním případě není skutečně jasné, jak vše dopadlo. Jasně, kuřákův herec William Bruce Davis nemládne, ale zrovna v Aktech X není možné si představit způsob, jak minimálně téhle postavě vdechnout další život!

Akta X
Autor: FOX Akta X

reklama

reklama