Arya ze Hry o trůny je součástí téhle brutální teorie! Zemře skutečně v posledním díle aktuální série?

Stahují se nad Aryou mračna? Anebo má tahle postava šanci na přežití?
Čeká Aryu Stark smrt?
Čeká Aryu Stark smrt?
HBO

Do konce sedmé řady seriálu Hra o trůny zbývá už jen jediný díl a fanoušci mohutně spekulují, co všechno přinese. Část spekulací se samozřejmě točí také kolem Aryi Stark, o níž si lidé buďto myslí, že zemře, anebo celou dobu hraje hru, na jejímž konci bude smrt Malíčka.

Do třetí čtvrté epizody se fanoušci přikláněli k názoru, že Arya je jako utržená z řetězu a že si pro ni přijdou muži bez tváře a zabijí ji. Po šesté epizodě to ale spíše vypadá, že se Arya snaží naznačit Sanse, že si je vědoma všeho, co spáchal Malíček a všemi činy ji říká, že se proti němu konečně spolčí a odstraní ho z mapy Západozemí.

Proč si to myslíme? Jednak proto, že pokaždé, když Arya někoho konfrontuje, zůstávají v pozadí otevřené dveře a Arya mluví jako kniha. Nahlas, zřetelně, možná tak, aby byl rozhovor dobře slyšet. Nemáme totiž pochybnosti, že se nedaleko nachází uši Petyra Baeliše, který si mne ruce, jak skvěle sestry rozhádal. Všechno ale může být úplně opačně.

Při posledním rozhovoru Aryi se Sansou padne jasně, že rozhovor je hra. Přesně ta hra, kterou hrála Arya s Jaqnem H’gharem. Tedy hra, kdy se člověk snaží lhát tak, aby si druhý myslel, že říká pravdu. Proč tedy Arya říká, že by bylo jednoduché, stát se svou starší sestrou, nosit šaty a nechat ostatní ležet u svých nohou, když nic z toho nikdy nechtěla? Proč říká Sanse, že ji viděla při popravě otce, klidnou a usmívající se, když naopak pozorovala Sansu, jak se vzpíná, křičí, prosí a bojuje? Proto, aby si Petyr myslel, že se mu vydařil další z jeho plánů?!

Nepochybujeme, že právě Arya, vycvičená coby assassin, je schopná přelstít jednoho z nejmazanějších „hráčů“ o trůn a očekáváme, že se ve finále spolčí se svou sestrou a Malíčka skutečně zabijí. Pomoct by jim mohl i Bran, kterého do téhle teorie můžeme přimíchat i díky tomu, že jsou u důležitých špehovacích scén vždy slyšet vrány v pozadí. Ano, ty vrány, pomocí kterých Bran sleduje dění kolem!

reklama