Batman a Superman smetli Deadpoola a přepsali rekordy! Má to ale háček...

Čeká nás miliardový hit nebo ne?
Batman Deadpool Superman 2
Batman Deadpool Superman 2
Warner Bros./20th Century Fox

reklama

Batman se Supermanem sice nesklidili moc pochval od amerických kritiků, do kina ale přišli davy lidí a řada fanoušků je z filmu nadšená. Očekávaná superhrdinská potyčka tudíž urvala za první víkend 420 milionů dolarů, což je nejlepší globální otvírák pro superhrdinský film vůbec. Celosvětově tak překonala Avengers, třetího Iron Mana i Deadpoola. Film ale přesto nemá úplně vyhráno.

Batman Superman Wonder Woman 2

První české reakce na Batman vs. Superman: Je to obrovská pecka nebo propadák roku?

Americké tržby za první víkend zakotvily u 166 milionů dolarů, což je sedmý nejlepší otvírák všech dob. Batman vs. Superman ale už nyní nabírá obrovské propady a také vlažnější ohlasy. Divácké hodnocení CinemaScore, které sbírá reakce diváků v prvním premiérovém dnu, se zastavilo na známce B. Což nezní nikterak hrozně, „béčkem“ se ale chlubili třeba Green Lantern nebo Catwoman, zatímco všechny Marvelovky (s výjimkou Thorova B+) a Nolanovy filmy Batmanem nešly pod A-, které vybojoval i Muž z oceli.

komiks wins

Od Iron Mana k Deadpoolovi: 5 největších komiksových úspěchů

Jak se to projevuje na tržbách? Zatímco třeba „áčkový“ Deadpool zaznamenal mezi pátkem a nedělí propad o pouhých 10% (z 47 milionů na 42), tržby Batman vs. Superman za dva dny klesly o 55% (z 82 milionů na 37). Ačkoliv tedy studio prohlašuje, že spousta lidí chodí na film opakovaně, návštěvnost povážlivě rychle klesá a příští víkend se slabší ohlasy projeví ještě výrazněji.

komiks faily

Od Spider-Mana 3 k Batman a Robin: 5 největších komiksových průšvihů

Na jednu stranu je tak Batman vs. Superman nepopiratelný megahit. Zatím se ale nezdá být trvalkou, jimiž bývají „áčkové“ komiksové filmy, a celá série nemá moc růžové vyhlídky do budoucna. Když někdo v programu kin zahlédne Batman vs. Superman, určitě ho to zaujme a poběží si koupit lístek. Pokračování nazvané Justice League Part One, kterého se dočkáme v listopadu 2017, ale tak obecný zvuk bohužel nemá, a nejspíš ho čeká podobný propad tržeb, jaký se udál mezi prvním a druhým dílem Avengers.

Batman se konečně postavil Supermanovi

KINOMANIE: Je Batman v Superman ostuda? A Čarodějnice hororem roku?

Miliarda, s níž se pro Batman vs. Superman počítalo tak nějak automaticky, možná ve finále nepadne (momentální odhady hovoří o stopce u 925 milionů) a příště se o ní bude bojovat ještě hůř. Komiksový vesmír od DC se tudíž nerozjíždí úplně hladce a bude hodně zajímavé sledovat, jestli rozporuplné přijetí BvS výrazně ovlivní jeho budoucnost nebo ne.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!