Batman vs. Superman doplácí na slabší ohlasy. Tržby strmě klesají...

Kolik film vydělal za druhý víkend?
Deadpool spray
Deadpool spray
20th Century Fox

reklama

Radovat se u velké značky z prvních víkendových tržeb je ošemetné. Ty totiž vytváří hlavně očekávání fanoušků (kteří by na film přišli stejně) a velikost kampaně, když tedy Batman se Supermanem urvali v Americe obřích 166 milionů dolarů, zdaleka neměli vyhráno. Velice důležité byly pro film ohlasy, které buď vyrábí další divácký zájem (a tudíž "trvalku"), anebo ho naopak donutí rychle vyklízet pozice. A tady se moc radosti nesešlo.

Flash Batman Superman

VYSVĚTLENÍ: Co znamená snová scéna z Batman vs. Superman? A co konec?

Co přesně potkalo Batman vs. Superman? Bohužel situace číslo dvě. Kritici film strhali a řadový diváci se nijak zásadně neradují, velké rozkročení vstříc DC vesmíru tak potěšilo hlavně řadu fanoušků. Ti šli do kina klidně několikrát a druhý víkend se díky nim v USA utratilo 52 milionů dolarů. To je ale bohužel pokles o 68,4 %, což bolí zejména proto, že film neměl žádnou pořádnou konkurenci.

DC komiksarny

VELKÝ PŘEHLED: Tohle je 9 chystaných "pokračování" Batman vs. Superman!

Zatímco v létě se objevují nové blockbustery každý týden a tržby zpravidla padají o 50–60 %, pokles skoro 70 % při nulové konkurenci je známkou problémů. Rozdíl mezi prvním a druhým pátkem byl dokonce 81,3 %, což je jasný důkaz toho, že Batman se Supermanem nemají úplně hitový tah. A ačkoliv celosvětově třeba Deadpoola určitě překonají, na domácí půdě je zřejmě pokoří!

Batman Superman deleted

VIDEO: Podívejte se na vystřiženou scénu z Batman vs. Superman. Je v ní další nové monstrum!

Jistě, film i tak vydělá přes 900 milionů dolarů (miliarda ale dost možná nepadne), bohatě se zaplatí (nyní má na kontě 682 milionů) a natáčení Justice League už nic nezastaví. Studio Warner Bros. ale určitě doufalo v mnohem větší hitparádu a do budoucna si asi moc nepolepší, protože jeho hrdinové neoslnili širší obecenstvo podobně jako osazenstvo Avengers, Jurského světa nebo sedmých Star Wars.

Vyklube se obrovská pecka ze srpnového Sebevražedného oddílu? Anebo se budou diváci houfně radovat až v červenci 2017 z Wonder Woman? Šancí na získání přízně mají Warneři ještě dost, žádný z nich ale nemá tak atraktivní název jako Batman vs. Superman. Nelze se proto ubránit mírnému zklamání...

reklama

reklama