Simpsonovy zasáhla další rasistická kauza. Je v ní zapletený i herec Benedict Cumberbatch

Představitel Doctora Strange prý šíří nenávist a rasismus.
Benedict Cumberbatch čelí kritice za výsměšný dabing v Simpsonových
Benedict Cumberbatch čelí kritice za výsměšný dabing v Simpsonových
Marvel Studios / FOX

reklama

Nejnovější epizoda seriálu Simpsonovi s názvem Panic on the Streets of Springfield, která měla mezinárodní premiéru 18. dubna, vzbudila velkou kontroverzi. Podílel se na ní Benedict Cumberbatch jako dabér postavy, která paroduje kontroverzní britskou hudební legendu, zpěváka Morriseyho, frontmama kultovních The Smiths.

Manažer zpěváka Peter Katsis na Facebooku vyzval Cumberbatche, aby veřejně vysvětlil, proč se podílel na „něčem tak nenávistném a rasistickém, co se snaží přiživit na lacinné kontroverzi a posilování bulvárních klepů“. 

Příběh epizody vypráví o tom, jak si Líza najde v hlavě imaginárního přítele, depresivního britského zpěváka z osmdesátých let, který se jmenuje Quilloughby. Ten ji přesvědčuje, aby přešla na veganství a posiluje její pocit, že je jiná a výjimečná, což vede k posměchu okolí i problémům ve škole.

Nakonec Líza vyrazí na koncert skutečného Quilloughbyho a zjistí, že dneska je to jen obtloustlý, zahořklý a nenávistný stín své dřívější slávy. Publikum ho vypíská a Líza se rozhodne skoncovat se svým veganstvím a dá si masový sendvič.

Samotný Morrisey reagoval po odvysílání dílu otevřeným dopisem, ve kterém konstatuje, že podobným útokům nečelí poprvé a že tvůrci seriálu zřejmě spoléhají na to, že se nebude bránit soudně. „Psát scénář pro Simpsonovy vyžaduje jen jednu věc, být totálním ignorantem,“ napsal.

Benedict Cumberbatch se kromě dabingu animovaného zpěváka podílel taky na skládání hudby, která paroduje největší hity The Smiths i Morriseyho. Na výzvy zatím nereagoval.

Ohlasy na aktuální díl se dost liší – některým lidem přišla parodie na Morriseyho vysloveně útočná a přes čáru, jiní namítají, že protiútok zpěváka a jeho týmu ukazuje, že na jeho zobrazení v seriálu bude něco pravdivého.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!