Co přesně znamená velké odhalení z finále 6. série Hry o trůny?

Co jsme vlastně zjistili o Jonově původu?
jon wolf
jon wolf
HBO

reklama

NÁSLEDUJÍ SPOILERY
Z 10. DÍLU 6. SÉRIE HRY O TRŮNY!

V pondělním dílu Hry o trůny se konečně naplnila teorie, kterou fanoušci George R. R. Martina piplali dlouhých 20 let. Seriál předběhl knižní příběh a potvrdil, že Jon Snow není synem "záletnického" Neda Starka, nýbrž Nedovy sestry Lyanny, která zemřela krátce po tajném porodu. Lyanna Neda donutí slíbit, že bude dítě vydávat za své, aby jej ochránil před Lyanniným snoubencem Robertem Baratheonem. A ačkoliv jsme se oficiálně nedozvěděli nic dalšího, celá tahle událost má široké důsledky.

Ned Stark, jeho umírající sestra Lyanna a malý Jon
Autor: HBO Ned Stark, jeho umírající sestra Lyanna a malý Jon

V první řadě je důležitý Jonův otec, jímž by měl být Rhaegar Targaryen, starší bratr Daenerys. Rhaegar Lyannu údajně unesl a znásilnil, kvůli čemuž Robert vytáhl proti Targaryenům a zmocnil se železného trůnu. Všechno ale nasvědčuje spíš tomu, že se do sebe Rhaegar s Lyannou zamilovali a utekli, jen aby je oba potkal tragický konec.

Na potvrzení toho, že je Jon Rhaegarovým synem, si ještě musíme počkat. Pokud se ale naplní i tahle část teorie R+L=J, měl by se stát centrálním hrdinou Hry o trůny. Jak asi víte, románová série se jmenuje Píseň ledu a ohně. Což by mělo odkazovat právě na Jona, unikátního potomka Starků ze severu a ohnivých Targaryenů.

Jon Snow
Autor: HBO Jon Snow

No a co tohle všechno znamená pro sedmou sérii Hry o trůny? Pokud se Bran Stark dostane k Jonovi a vyjeví mu jeho pravý původ, zamíchá to především nárokem na železný trůn. Čerstvě odsouhlasený král severu by na něj jako dědic Rhaegara Targaryena měl mít obrovský nárok. Málem tak velký jeho teta Daenerys, s níž se snad v zájmu poražení Lannisterů nepokusí oženit. I když... u Targaryenů nebyly sňatky mezi příbuznými moc výjimečné, takže by podobný tah nebyl zas takovým překvapením.

Krvácející hvězda!
Autor: HBO Krvácející hvězda!

Jona tedy příští rok čeká pár hodně zajímavých novinek. A to by ještě měl být reinkarnací Azora Ahaie, legendárního hrdiny, který se po dlouhém létě musí postavit invazi Bílých chodců. Ano, zima je tady a Jon se narodil za "krvácející hvězdy", což je podle Melisandre Ahaiovo poznávací znamení. Další epizody Hry o trůny by tak rozhodně měly stát za to!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!