Co znamenají podivné jeskynní malby ze Hry o trůny? Našel právě Jon Snow návod, jak zabít Bílé chodce?

Finální bitva se blíží!
Co znamenají jeskynní malby ze Hry o trůny?;
Co znamenají jeskynní malby ze Hry o trůny?;
HBO

reklama

Pokud jste sledovali poslední epizodu Hry o trůny pečlivě, určitě vám nemohly uniknout podivné jeskynní malby, které pod Dračím kameneme ukazoval Jon Snow Daenerys. Šlo o malby Dětí lesa, kteří stvořili Bílé chodce a pak svého "vynálezu" trpce zalitovali.

Zdá se ovšem, že scéna nebyla patřičně vysvětlena a Jon použil malby a výjevy z bitev pouze jako prostředek k přemluvení Daenerys, aby s ním spolupracovala. Co ale všechny ty obrazce znamenají?

Tvůrci seriálu poskytli jen velmi nekompletní vysvětlení a uvádí, že jde o spojení Dětí lesa, bitvy a možného klíče, jak ji znovu vyhrát. Fanoušci proto dali hlavy do hromady a přišli alespoň na to, že spirálovité obrazce odpovídají tomu, do jakých tvarů pokládají Bílí chodci mrtvé.

Další obrazce bylo možné vidět na úplném začátku seriálu, v předmluvě první epizody, stále ale není vysvětleno, proč jsou mrtví lidé pokládání právě do těchto tvarů, a co přesně znamenají. Má se za to, že porušení této geometrie by mohlo vnést do řad Bílých chodců nestabilitu, případně zamezit schopnosti oživovat padlé do nemrtvého stavu, čímž by skončilo zásobování armády. Jak to ale celé bude doopravdy, se dozvíme zřejmě až v následujících dvou letech, kdy má být seriál dokončen.

reklama

reklama