Další Rambo a Conan: 5 našich vysněných filmů s akčními legendami

Kde to sakra vázne?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Street Fighter: Poslední boj - upoutávka

reklama

Ačkoliv tenhle týden dáváme Street Fightera z roku 1994, většina našich čtvrtečních cooltovních movies nepokrytě čerpá z filmové éry 80. let. Nikdo však nemládne, ještě než tak v průběhu dekád dojde na nevyhnutelné, měli by její stárnoucí aktéři natočit několik stylových zakončení své kariéry. Máme pro ně několik tipů, čím začít.

Total Recall 2

Jasně, Total Recall je tím vzácným příkladem filmu, kde by jakékoliv další vysvětlovačky zavraždily nejasnou pointu konce jedničky. Možná, že kdyby však sequel dostal do rukou schopný rejža, jenž by dokázal nejednoznačnost zachovat, vše by mohlo klapnout. Koneckonců, sci-fi záběrů Marsu není nikdy dost a Arnie by si možná chtěl zahrát v pseudouměleckém bijáku o tom, kterak zestárl jako hrdina rudé planety, ale možná si to taky všechno vymyslel. Totální Recall 2 by navíc zcela jistě překonal pár let starý remake jedničky.

Total Recall
Autor: TriStar Total Recall

Tango a Cash 2

Tenhle film vlastně Sly už natočil – jmenuje se Postradatelní a Stallone v něm koncept týmovky rozvedl ad absurdum. Jenže Tango a Cash byli fajn právě proto, že v něm byli Tango a Cash – dva totálně odlišní superpoldové, nikoliv parta upocených žoldáků létajícím po světě hydroplánem. A sledovat je na stará kolena by při dobré režii emulující styl 80. let byla nejspíše čirá radost. Nebudeme však lhát, spíše než o Slye nám tu jde o další comeback Kurta Russella!

Tango a Cash
Autor: Warner Bros. Tango a Cash

Rambo 5

Kdybyste se nás zeptali před rokem, asi bychom Ramba 5 do seznamu vysněných filmů nezařadili. Pořád totiž kolovaly éterem předpoklady, že film chce Stallone ještě natočit. Od letošního ledna však platí, že je se vším ámen – šedesátník Stallone už se na tuhle roli prostě necítí. Internet nám naše zlomené srdce naštěstí zalepil celou řadou nápadů od názvu (MUSEL by znít "Poslední krev") až po premisu o tom, kterak Rambo vyráží na lov ISIS.

  Rambo
Autor: Lionsgate Rambo

Demolition Man 2

Naproti tomu dvojku Demolition Mana by si Sly ještě střihnout mohl. Koneckonců, tenhle film klapal hlavně kvůli vtipu a kontrastu "drsný dinosaurus v dokonalém světě" než pro akční scény. Stačilo by vymyslet důvod, proč by story měla dále pokračovat – třeba návštěvu jiné části světa, než bylo někdejší Los Angeles – a dát dohromady Sandru Bullock, popřípadě přihodit nějakého mlaďocha, a může se začít točit!

Demolition Man
Autor: Warner Bros. Demolition Man

Barbar Conan 3

Barbar Conan byl film, který Arnolda prodal světu (pokud nebudeme počítat Herkula v New Yorku, což nebudeme). Na plnohodnotné pokračování, slíbené v závěrečných titulcích již v roce 1982, však nikdy nedošlo. Dostalo se nám sice dvojky, ta však byla béčkovou kravinkou nepopisující přerod Conana do krále. Cokoliv z výše zmíněných hypotetických pokračování bychom však vyměnili, kdyby Arnie nyní, když na to má navíc věk i politickou minulost, natočil skutečné, epické, dechberoucí fantasy završující Conanův příběh. A prosím pěkně: v heroicky němém stylu prvního Conana! Pokud je nějaký film, kterým by měl začít herecký důchod akční legendy, a pokud je nějaké pokračování, jež by zacyklilo někdejší start Arnieho kariéry, pak je to jedině Conan 3!

King Conan Hour of the Dragon
Autor: Gnome Press King Conan Hour of the Dragon

Street Fighter: Poslední boj začíná ve čtvrtek ve 22.20 na Primě COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!