Do seriálu Hra o trůny se vrací jedna z nejdůležitějších postav! Tenhle návrat šokuje úplně všechny a bude mít nedozírné následky

Začínají mít lidé proti nemrtvým konečně převahu?
Do Hry o trůny se vrací nejdůležitější postava
Do Hry o trůny se vrací nejdůležitější postava
HBO

reklama

Po všech trablech, kterými si musel projít rod Starků, se dává situace v Zimohradu zase do pořádku! Řeč je samozřejmě o seriálu Hra o trůny, který ve třetí epizodě nabídl jedno očekávané shledání. Pokud jste nejnovější díl ještě neviděli, následují spoilery.

Jak už bylo zřejmé z předchozí série, Bran Stark se vrací domů. Získal vědění Tříoké vrány, sám se jí stal, a teď je na čase, aby byl platný v boji proti Bílým chodcům. V momentě, kdy je Sansa na Zimohradu sama – Jon je tou dobou u Daenerys – přiběhne služebný s jedinou informací: „Rychle k bráně!“ Na voze a v doporovdu Meery Reedové, tam sedí do kožešin zabalený Bran.

Může se to zdát jen jako dojemné setkání dvou sourozenců, Bran je ale opravdu jiným člověkem, než jakého si Sansa pamatuje. Mluví velmi zvláštně, na Sanse je vidět, že je ze svého bratra velmi rozrušená a vlastně příliš nechápe, co se s ním stalo. On sám to není schopný vysvětlit a rozhodne se pro jeden velmi bolestivý příklad. Připomene Sanse její (druhou) svatební noc, během které ji znásilnil její nový manžel Ramsay Bolton. Proč? Aby jí dal najevo, že o všem ví, i když fyzicky na Zimohradu v té době nebyl.

Bran je totiž, zdá se, klíčem k úspěchu v bitvě proti Bílým chodcům, a to ne ve smyslu toho, že by byl obávanou zbraní, ale spíše díky informacím, které může přinést. Jednou z nich je i to, že je Jon poloviční Targaryen, což by mohlo Daenerys pomoci při rozhodování, zda Jonovi v bitvě pomůže, či nikoliv. Bran je navíc tak schopným měničem, takže je možné, že bude ovládat lidi či zvířata (ahoj, draci!) svou myslí. Na každý pád je ale jednou z nejdůležitějších postav celého příběhu a ještě sehraje důležitou roli.

Teď už zbývá pouze Arya, která by se měla na Zimohradě objevit hned v příští epizodě, těším se!

reklama

reklama