Elon Musk tvrdě naložil seriálu Pán prstenů. Proč podle něho Tolkien rotuje v hrobě?

Nejbohatší muž světa se pustil do nejdražšího televizního projektu všech dob.
Elon Musk zkritizoval seriál Pán prstenů: Prsteny moci
Elon Musk zkritizoval seriál Pán prstenů: Prsteny moci
profimedia.cz / Amazon Studios

reklama

Miliardář Elon Musk se pustil na Twitteru do kritiky nového seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, když napsal, že se autor předlohy J. R. R. Tolkien musí otáčet v hrobě. Svou argumentaci rozvedl ještě jedním krátkým příspěvkem.

Skoro všechny mužské postavy jsou zatím zbabělci, idioti nebo obojí. Pouze Galadriel je statečná, chytrá a krásná,“ postěžoval si Musk a přidal se tak k části fanoušků, kteří vyčítají seriálu každou odchylku, jíž se zpronevěřil literární předloze nebo v které podle nich následuje liberální agendu. Vadí jim například přítomnost černých herců a řeší do detailu etnickou čistotu a podobu různých ras seriálové Středozemě.

Seriál odehrávající se tisíce let před událostmi původního Pána prstenů přitom zatím nezasahuje do Tolkienova díla o nic víc než populární filmová trilogie od Petera Jacksona. Ta však přes počáteční kritiku zatvrzelých tolkienologů získala postupně postavení svatého grálu fantasy žánru. Odlišnosti oproti knížkám si totiž díky silnému a soudržnému vyprávění uměla obhájit. 

V případě Elona Muska je třeba vnímat kritiku v kontextu jeho dlouholeté řevnivosti s druhým nejbohatším mužem planety Jeffem Bezosem, kterému patří Amazon, pod nímž nový Pán prstenů vzniká. Musk se do Bezose opakovaně pouští na Twitteru. Důvod je prostý – je totiž jeho největší soupeřem v dobývání a komercionalizaci vesmíru.

Zdroj: The Hollywood Reporter

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!