Fanoušci bijí na poplach! Hra o trůny může zůstat nedokončená! Co se stalo?

Pro čtenáře by tohle mohla být opravdu velká rána...
Že by knižní sága Hra o trůny právě skončila?
Že by knižní sága Hra o trůny právě skončila?
G. R. R. Martin/HBO

reklama

Taky s napětím čekáte, kdy se konečně objeví šestý knižní díl ságy Hra o trůny, resp. tedy Písně ledu a ohně? A také už trochu ztrácíte naději? Nejste rozhodně sami – spisovatel George R. R. Martin totiž dokázal od startu seriálu dokončit v rámci Písně ledu a ohně jedinou knihu a nevypadá to, že by se na tom mělo něco v letošním roce měnit.

Neaktivita, nebo – doufejme – přehnaná péče ze strany autora, už navíc vede k úvahám, že se možná nedočkáme nikdy. V první řadě je nutné uvědomit si, že Martin fakticky nikomu nic nedluží, na druhou stranu ale padá na bedra spisovatelů očekávání, že rozepsané dílo dokončí z respektu vůči svým fanouškům a těm, kdo knihy kupují. V případě Martina se ale může stát, že vše dokončí seriál.

Ten si už nějakou dobu žije vlastním životem a – ruku na srdce – stává se tahounem celého kánonu. Knižní fanoušci se pozvolna a z nutnosti transformují v diváky a přijímají nové události tak, jak je píší scénáristi jednotlivých dílů. Martin je s touto situací zřejmě spokojen a posvětil i přípravu seriálových spin-offů, které se budou po skončení hlavní linie věnovat liniím vedlejším. Je to podle vás správné?

Za nás bychom se rádi dokončení knih dočkali, je ale fakt, že v případě Martina už může hrát svou roli také pokročilý věk a ujištění, že díky úspěchu seriálu nemusí myslet ani na peníze, ani na slávu. Škoda, jestli to takhle nakonec dopadne…

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!